Burza nad Poznaniem

i

Autor: Canva AI zdjęcie wygenerowane przez AI

Pogoda

Kolejne ostrzeżenie IMGW przed burzami. Czy znowu będzie groźnie?

Środowe burze dały się we znaki mieszkańcom Wielkopolski. Po nich dość znacznie spadła temperatura. Mimo tego IMGW wydało kolejne ostrzeżenie przed burzami, tym razem najniższego, pierwszego stopnia. Obowiązuje ono na terenie całego województwa. Jak gwałtowne będą to burze? Szczegóły poniżej!

Będą burze nad Wielkopolską

Mimo, że czwartek, 11 lipca jest dniem, w którym odpoczywamy od upałów, to według ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie odpoczniemy od burz. Nie będą one jednak tak gwałtowne, gdyż ostrzeżenie ma pierwszy, najniższy stopień zagrożenia.

Gdzie i kiedy wystąpią burze w Wielkopolsce?

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze pierwszego stopnia wystąpią na terenie całej Wielkopolski. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek, 11 lipca w godzinach 10:00-20:00. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia to 80 procent. Poziom ostrzeżenia może zostać podwyższony.

Jaka pogoda czeka nas podczas burz?

IMGW informuje, że - prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - czytamy w komunikacie Instytutu. 

Zobaczcie, gdzie w Poznaniu można się schłodzić podczas upałów