Autor: AP WTA Rzym: Kiedy mecz Linette - Azarenka O której godzinie gra Linette 2. runda w Rzymie

Krótki występ Magdy Linette na Roland Garros. Poznanianka odpada w I rundzie

2024-05-27 12:21

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open. Polska tenisistka przegrała w poniedziałek w Paryżu z rozstawioną z numerem 17. Rosjanką Ludmiłą Samsonową 1:6, 1:6. Spotkanie trwało 68 minut.

French Open: szybka porażka Linette w 1. rundzie

W poniedziałek Magda Linette rozpoczęła zmagania w wielkoszlemowym French Open. Już w pierwszej rundzie na poznaniankę czekało ciężkie wyzwanie - jej rywalką była rozstawiona z numerem 17, Ludmiła Samsonowa.

Niestety, od początku początku meczu meczu to Samsonowa miała przewagę, szybko przełamała Magdę Linette i pewnie wygrała 6:1. Drugi set miał podobny przebieg, Rosjanka ponownie wygrała w nim 6:1. Mecz nie miał wielkiej historii, spotkanie zakończyło się ponad godzinę.

Przypomnijmy, że jeszcze dziś na kort wyjdzie Iga Świątek. Polak rozpocznie rywalizację od pojedynku z francuską kwalifikantką Leolią Jeanjean. Liderka światowego rankingu wejdzie na korty im. Rolanda Garrosa w doskonałym nastroju, bowiem została mistrzynią dwóch turniejów poprzedzających zmagania w stolicy Francji - w Madrycie i Rzymie, a w Paryżu będzie bronić tytułu sprzed roku.