Ksiądz Michał Woźnicki zaczął obrażać kobiety! Szokujące nagranie trafiło do sieci

i

Autor: Screen W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka/pixabay.com - zdj. poglądowe Ksiądz Michał Woźnicki zaczął obrażać kobiety! Szokujące nagranie trafiło do sieci

Kontrowersje

Ksiądz Michał Woźnicki zaczął obrażać kobiety! Szokujące nagranie trafiło do sieci

2023-06-07 10:54

Ksiądz Michał Woźnicki budzi wielkie kontrowersje. Duchowny został wydalony z zakony salezjanów w Poznaniu, ale w dalszym ciągu wygłasza kazania, które publikuje w internecie. W jednym z ostatnich odniósł się do sposobu ubierania się kobiet, które przychodzą na msze święte.

W ostatnich dniach znowu głośno zrobiło się o kontrowersyjnym księdzu Michale Woźnickim. Kilka dni temu duchowny został pierwszym księdzem w Polsce skazanym prawomocnie za antysemickie kazanie. Sąd Okręgowy w Poznaniu w piątek utrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji.

Ksiądz Michał Woźnicki znów szokuje

Tym razem o księdzu Woźnickim zrobiło się głośno z powodu jednego z ostatnich kazań. Duchowny w nagraniu, które zamieścił w internecie, skomentował sposób ubierania się kobiet chodzących na msze.

- Jeżeli jest niewiasta, która się nieskromnie ubiera i idzie do kościoła, to prawdopodobnie zauważy, że swoją osobą wzbudza zainteresowanie Komu się chce podobać? - mówi ksiądz Woźnicki.

Duchowny podkreśla, że pomalowane usta czy kolczyki są wyzywającymi elementami. W swoim kazaniu skrytykował kobiety, które argumentują, że chcą ładnie wyglądać, aby dobrze się czuć. - To próżność - przyznał.

Kim jest ksiądz Michał Woźnicki?

Ksiądz Michał Woźnicki zasłynął w internecie transmitując msze w rycie rzymskim, ale również swój konflikt z salezjanami, którzy wyrzucili go z zakonu za niesubordynację. Woźnicki jest suspendowany, czyli nie powinien odprawiać mszy. We wrześniu 2022 roku został eksmitowany z domu zakonnego w Poznaniu, co się nigdy wcześniej nie zdarzyło. 

Ksiądz Tomasz zginął przez sedes ustawiony na środku jezdni