Podatki

i

Autor: Pixabay

Ekonomia

Które województwa mają największe zaległości względem fiskusa? Na czele Mazowieckie, Śląskie i Wielkopolskie.

Zaległości podatkowe Polaków są ogromne. Dane za pierwsze półrocze 2023 roku mówią o 121 mld PLN. Jest to jednak spadek rok do roku o 0,9 procent. Zdecydowanie najwięcej zaległości mieli mieszkańcy Mazowsza. W czołówce jednak znalazły się również Śląsk i Wielkopolska. Jak wyglądają zaległości wielkopolan? O tym w poniższym artykule.

Polacy zalegają z podatkami!

Tyle w ostatnich latach mówiło się o zaległościach Polaków co do podatków, czy o istnieniu mafii VAT-owskich. Okazuje się, że zaleganie z podatkami w Polsce trwa. Tylko w pierwszym półroczu 2023 roku zalegaliśmy państwu 121,382 miliarda złotych. Jest jednak lepiej, gdyż jest to kwota o 0,9 procenta niższa od analogicznego okresu w 2022 roku.

Jakie zaległości mają Wielkopolanie?

Liderem, jeśli chodzi o zadłużenie mieszkańców województw jest Mazowsze, zaraz za nim Śląsk, a podium zamyka Wielkopolska. Na tej dość niechlubnej liście wielkopolanie mają zadłużenie rzędu 11,592 mld PLN jest to jednak spadek zadłużenia względem połowy 2022 roku o 212 milionów złotych.

Zaległości innych województw w Polsce

Lider - województwo mazowieckie w skali kraju to prawie 45 procent całościowego zaległości Polaków wobec fiskusa. Zadłużenie mazowszan wyniosło ponad 54,3 mld PLN na koniec czerwca 2023 roku. Mazowsze to też jedyne województwo w Polsce, u którego mieszkańców wzrosło to zadłużenie rok do roku.

Zobaczcie, co najczęściej kradnie się w sklepach!