Latające Psy na poznańskiej Cytadeli. Wstęp wolny
W ten weekend do Poznania zjechali czworonożni zawodnicy z całej Polski i zagranicy ze swoimi opiekunami. Na Polanie pod Dzwonem Pokoju i Przyjaźni Między Narodami w sobotę gromadziło się wielu spacerowiczów, by obserwować pierwszy dzień zawodów. My także byliśmy obecni na miejscu. Przygotowaliśmy dla Was specjalną galerię.
Dogfrisbee - jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. W Polsce też ma fanów
Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, mającą rzesze miłośników również w Polsce. Polega na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem i dostarczają ogromu radości nie tylko zawodnikom, ale także widzom.
Poznań. Latające psy powalczą o tytuły
- Spodziewamy się silnej stawki psich sportowców z całej Polski oraz zagranicy, a także wspaniałego rozpoczęcia sezonu 2023 z udziałem poznańskiej publiczności, która rok w rok tłumnie odwiedza Park Cytadela i razem z nami żywo kibicuje psio-ludzkim drużynom, konkurującym o najwyższe podium w konkursach Dogfrisbee - zachęcali w piątek organizatorzy wydarzenia.
O mistrzowskie tytuły walczyć będą czworonogi z całej Polski i zagranicy. Zawodnicy wystartują w konkurencjach dystansowych ThrowNGo, polegających na aportowaniu przez psa lecącego dysku, Freestyle – najbardziej widowiskowej formy dogfrisbee, czyli pokazach dogfrisbee w stylu wolnym, które prezentowane są do wybranej przez zawodnika muzyki. Dodatkowych emocji dostarczą dyscypliny Frizgility oraz Time Warp. Frizgility to konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra, podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Celem drugiej z dodatkowych konkurencji - Time Warp - jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u, wykonany w przydzielonym czasie, daje szansę walki o najwyższe miejsca na podium.
Latające Psy. Pomysł na spędzenie weekendu z rodziną
Rozgrywki w Poznaniu odbywają się na terenie Cytadeli, czyli w miejscu popularnym i lubianym przez mieszkańców. - Są świetną formą rekreacji nie tylko dla uczestników, ale i widzów, którymi często są całe rodziny. To ciekawy sposób na wspólne spędzenie weekendu w plenerze, dlatego z każdym rokiem zawody przyciągają coraz większą liczbę miłośników latających psów - zachęcają organizatorzy.
W niedzielę czas na drugi dzień poznańskich zawodów. Rywalizacja na Cytadeli rozpocznie się po godzinie 9:00. Ceremonię dekoracji zwycięzców zaplanowano na 16:30.
Latające Psy. Historia zawodów
Zawody, organizowane nieprzerwanie od 2006 roku, to seria imprez dla „psów - sportowców” i ich przyjaciół. To cztery emocjonujące weekendy w najpiękniejszych parkach i terenach zielonych czterech miast - Poznania, Wrocławia, Gdyni oraz Warszawy. - To pokazy szybkości, zwinności i skoczności czworonogów, ale także zgrania, więzi i komunikacji między człowiekiem i jego psem. Podczas zawodów motywem przewodnim będzie zabawa z plastikowym dyskiem (frisbee), a kluczową konkurencją - Freestyle, czyli pokazy w stylu wolnym - zachęcają organizatorzy.