Lech Poznań - ŁKS Łódź. Relacja z meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Lech Poznań - ŁKS Łódź. Relacja z meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Lech Poznań lepszy od ŁKS-u Łódź. Kolejorz wskakuje na ligowe podium PKO BP Ekstraklasy

2023-10-21 21:54

Lech Poznań lepszy od ŁKS Łódź. Kolejorz pokonał na Enea Stadionie beniaminka PKO BP Ekstraklasy 3:1. Tym samym Kolejorz awansował na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Lech Poznań - ŁKS Łódź. Relacja z meczu PKO BP Ekstraklasy

Lech Poznań był zdecydowanym faworytem sobotniego meczu z ŁKS Łódź. Przed 12. kolejką PKO BP Ekstraklasy poznaniacy plasowali się na 5. miejscu w tabeli, a ich rywale zajmowali ostatnią lokatę.

Pierwsza połowa to "one man show" kapitana Kolejorza - Mikaela Ishaka. Szwed otworzył wynik w 19. minucie. Otrzymał on podanie od Filipa Marchwińskiego i strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Tuż przed przerwą Ishak podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Tym samym poznaniacy mogli w dobrych humorach kończyć pierwszą połowę spotkania, w której bezapelacyjne dominowali.

Gospodarze przeważali przez całe spotkanie, ale w 64. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Stipe Jurić. Tym samym ŁKS zdobył gola kontaktowego, a druga połowa była o wiele bardziej wyrównana niż pierwsza. Kolejorz jednak nie miał zamiaru bronić wyniku. W 84. minucie Nika Kvekveskiri dośrodkował piłkę pod nogi Kristoffera Velde, a ten uderzył z pierwszej piłki i lechici wrócili na dwubramkowe prowadzenie.

Lech dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Lech Poznań - ŁKS Łódź 3:1 (2:0)

• 18' Mikael Ishak (1:0)
  • 44' Mikael Ishak (2:0)
  • 64' Stipe Jurić (2:1)
  • 84' Kristoffer Velde (3:1)

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?