Ubezpieczenie od deszczu. Ciekawa oferta na ten sezon

i

Autor: pixabay.com/stux

Turystyka

Nowość w branży turystycznej. Lecisz na wakacje? Możesz wykupić ubezpieczenie od deszczu! Pierwsza taka możliwość w Polsce

2023-08-07 20:19

Lecisz na wakacje, a tam ciągle leje? Teraz choć częściowo możesz to sobie zrekompensować. Pierwsze biuro podróży w Polsce wprowadza ubezpieczenie od deszczu. Itaka swoim klientom zapłaci 250 złotych za każdy deszczowy dzień pobytu. Czy to będzie przełom w wakacyjnych ubezpieczeniach?

Ubezpieczenie od deszczu. Nowość od Itaki

O sprawie poinformowali dziennikarze "Rzeczpospolitej". Formuła tego nowego ubezpieczenie została opracowana przez biuro podróży we współpracy z polską firmą ubezpieczeniową Climatica Insurance Solutions. Oferta skierowana jest dla klientów Itaki, którzy na urlop lecą do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Włoch, Portugalii, Turcji i Hiszpanii. Za każdy deszczowy dzień podróżny z wykupionym ubezpieczeniem otrzyma rekompensatę - 250 złotych.

Ubezpieczenie od deszczu. Czym jest deszczowy dzień? Warunki oferty

W regulaminie oferty szczegółowo określono, kiedy dzień zostanie uznany za deszczowy. Opracowano kryteria co do minimalnej dobowej lub godzinowej ilości opadów. - Kryteria te są mierzone na podstawie danych meteorologicznych dostarczanych przez serwis Accuweather, a koszt ubezpieczenia wynosi od 69 złotych za cały wyjazd - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Itaka przekonuje, że zasady ubezpieczenia są proste. Podróżny nie musi nawet zgłaszać roszczenia. Gdy zostaną spełnione warunki kwalifikujące do uzyskania rekompensaty, ubezpieczyciel skontaktuje się z klientem, by ten wybrał dogodną dla siebie formę przekazania pieniędzy. - Wypłata zlecana jest bezzwłocznie, tak by klient otrzymał pieniądze w ciągu 1-2 dni roboczych - zapewnia biuro podróży.

Oto sposób na tanie podróżowanie