RAJTUZY POZNAŃSKIE

i

Autor: materiały prasowe RAJTUZY POZNAŃSKIE

Lokalne rajtuzy: Poznańskie z koziołkami! Są też krakowskie, trójmiejskie czy łódzkie!

2020-11-13 14:13

Jedna z łódzkich firm zajmujących się produkcją rajstop wpadła na pomysł, by w nietypowy sposób promować największe miasta i regiony w Polsce. Na ich rajtuzach pojawiły się najbardziej charakterystyczne budynki czy symbole. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na stronie internetowej RADIA ESKA.

Obok Rajtuz Poznańskich nie sposób przejść obojętnie. Najsłynniejsze symbole miasta spotykają się ze sobą na kobiecych udach imitując wykończenie pończochy. Dolna część rajstop jest grubsza, kryjąca, w kolorze głębokiej czerni. Nieco nad kolanem (lub w połowie uda, zależnie od sposobu ułożenia rajstop) widnieją urokliwe kamieniczki, renesansowy budynek ratusza i znane z rynku koziołki. Tuż nad nimi rajstopy stają się cieńsze, co daje efekt przyciągającej spojrzenia pończochy.

Po Łodzi, Warszawie, Śląsku, Krakowie i Trójmieście wybór miejsca, któremu zadedykowaliśmy kolejne Rajtuzy Lokalne był oczywisty! Wiele naszych klientek pytało o rajstopy inspirowane Poznaniem, poza tym my sami czuliśmy, że właśnie tu nasza propozycja się spodoba

mówi Sebastian Krajda, brand manager Gabrielli. Jak wyglądają RAJTUZY POZNAŃSKIE? Zobaczcie!

ESKA XD #010

Rajtuzy Poznańskie to nie pierwszy wzór inspirowany szczególnym rejonem kraju od marki Gabriella.

Jesteśmy przywiązani do historii i tożsamości Łodzi – dawnej stolicy włókienniczej kraju. By to podkreślić, inspirowane kolejnymi regionami i miastami projekty, sygnujemy symboliczną nazwą marki, jako „Łódzka Fabryka Rajstop Gabriella” a wszystkie produkty, które w jej ramach powstają nazywamy Rajtuzami Lokalnymi

Jeżeli te rajtuzy podbiły Wasze serca, szukajcie ich na stronie internetowej marki Gabriella.

Piątek trzynastego. Ludzie naprawdę wierzą w te przesądy. Znasz je? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jakiego koloru kot przynosi pecha?

dodaje Krajda. W grudniu 2015 roku firma stworzyła pierwszy lokalny produkt – Rajtuzy z Miasta Łodzi. Rajstopy mające formę zakolanówki, przedstawiały najważniejsze zabytki miasta. W marcu 2016 roku do sprzedaży trafiły Rajtuzy Fabryczne – cienkie, z motywem drobnej, dymiącej fabryczki, a równo rok po nich, Rajtuzy Awangardowe, inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego. W listopadzie 2016 roku Rajtuzy Stołeczne w formie zakolanówki, na których zestawiono ze sobą popularne elementy miejskiego krajobrazu – Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki oraz Wisłę podbiły Warszawę. W październiku 2017 roku na rynek śląski trafiły Rajtuzy Ślońskie. Po tym projekcie Gabriella wypuściła na rynek kolejny produkt inspirowany Łodzią, czyli Rajtuzy Miastowe. Jesienią 2018 roku premierę miały Rajtuzy Krakowskie. Model, którego zakolanówkę zdobił Smok Wawelski, Sukiennice, Kościół Mariacki i Wisła przyciągnął nie tylko uwagę fanek rajstop, ale także ogólnopolskie media, a o projekcie zrobiło się naprawdę głośno. W listopadzie 2019 roku serca (i nogi) mieszkanek Trójmiasta i turystek podbiły Rajtuzy Trójmiejskie. Jak wyglądają lokalne rajtuzy poszczególnych miejsc? Zobaczcie!