Lotnisko Ławica w Poznaniu

i

Autor: Ewa Stefanowicz

Lotnisko Ławica: Nowe, egzotyczne kierunki! Z Poznania zimą polecimy bezpośrednio do...

2021-06-02 16:01

Pandemia koronawirusa wywołała światowy kryzys turystyczny. Dzięki szczepieniom życie powoli wraca do normy. A to znaczy, że i podróżujemy coraz chętniej. Dla lotnisk, które w ostatnim czasie mierzą się z problemami finansowymi to szansa. Ławica w Poznaniu przy współpracy z biurem podróży Rainbow uruchamia zupełnie nowe rejsy. Koniec z wyjazdami do Berlina czy Warszawy! Ze stolicy Wielkopolski będzie można polecieć bezpośrednio do...

To prawdziwa gratka dla fanów egzotycznych podróży! Te z powodu pandemii cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. W odległych krajach często nie trzeba okazywać negatywnego testu na koronawirusa. A ich wykonanie to nieraz spory koszt. Dlatego Polacy coraz chętniej wybierają się do na przykład do Meksyku. Do tej pory, żeby polecieć do tak odległego miejsca, trzeba było się liczyć z przesiadkami. Konieczny był także wyjazd do Berlina czy Warszawy. Z tym koniec! Lotnisko Ławica uruchamia nowe połączenia.

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

Lotnisko w Poznaniu uruchamia nowe, egzotyczne kierunki

Sezon wakacyjny w Europie kończy się jesienią. Wówczas zaczynamy szukać bardziej egzotycznych lokalizacji, żeby wypocząć. Biuro podróży Rainbow wraz z poznańskim lotniskiem postanowiły to wykorzystać. I tak uruchomione zostają cztery nowe kierunki.

Z Poznania polecimy bezpośrednio na Kubę, Dominikanę, do Tajlandii oraz Meksyku.

Mówi Maciej Szczechura z Rainbow Tours.

Ta wiadomość to radość nie tylko dla podróżujących, ale także dla samego lotniska. Z powodu pandemii sytuacja finansowa Ławicy była bardzo kiepska.

- Dla nas to jest podwójna radość. Po pierwsze, j jest bezpośredni produkt z Poznania. Po drugie, przychodzi w tym momencie, gdy sytuacja finansowa lotniska jest na najgorszym poziomie. Zima to są zawsze najmniejsze obroty.

Dodaje Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Poznań Airport.

Bilety na egzotyczne wakacje z Poznania będzie można kupować już w przyszłym tygodniu.

- Na kolejny sezon egzotyczny, o który klienci już pytają, postanowiliśmy rozszerzyć operacje realizowane Dreamlinerami. Będziemy latać Boeingiem 787 na Dominikanę, Kubę, do Meksyku i Tajlandii również z Poznania. Dzięki temu mieszkańcy Polski zachodniej będą mogli bezpośrednio i wygodnie polecieć na dalekie wakacje.”

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...