Sport

Magda Linette znów podsumowała rok w Poznaniu. Najlepszy sezon w karierze tenisistki

Półfinał singlowego Australian Open, ćwierćfinał deblowego US Open, finał turnieju Guangzhou Open w ramach WTA 250 to zdecydowanie najważniejsze sukcesy Magdy Linette w 2023 roku. Mimo kontuzji poznańska tenisistka zakończy sezon na najwyższym w jej karierze - 23. miejscu w rankingu WTA w singlu.

Najlepszy sezon Magdy Linette w karierze

Druga najlepsza polska tenisistka, urodzona w Poznaniu, grająca dla klubu AZS Poznań podsumowała w siedzibie klubu swój kolejny sezon. Był to jej najlepszy sezon w karierze. Linette zakończy go na 23. miejscu w rankingu WTA singlistek. Jej zdecydowanie najważniejszym osiągnięciem był półfinał wielkoszlemowego Australian Open, w którym dotarła do półfinału, gdzie przegrała z obecną "jedynką" rankingu - białorusinką Aryną Sabalenką.

Jak Linette ocenia kończący się sezon?

- Ten sezon kosztował mnie zdrowotnie, było dużo wyjazdów, zwariowanych wyjazdów. Wyjazd do Kazachstanu był trudny fizycznie, ale cały czas znajdowałam wyjście z sytuacji. Później miałam całkiem fajne mecze w dużych turniejach. W tych mniejszych oczekuje się dużo więcej, bo w każdym z nich wtedy faworytką, takż jeżeli nie wygram jakiegoś turnieju, to jest jakaś tam porażka. W tym sezonie zagrałam o 7 mniej turniejów w tym roku. Podjęliśmy też zupełnie inne decyzje. Myślę, że nawet, że zagrałam dużo mniej i utrzymałam się w rankingach, nawet nie licząc tej Australii, pokazuje, że nie było aż tak źle - podsumowała Magda Linette na konferencji prasowej w AZS Poznań.

Plany Magdy Linette w przyszłym sezonie

- Zobaczymy, są ogromne oczekiwania, z czego zdaję sobie sprawę, ale też staram się myśleć dość spokojnie i wiem, z czym będę się mierzyć i myślę, że pod koniec tego roku udowodniłam sobie też, że ta pozycja 20. rakiety na Świecie, jest czymś na co pracowałam później już cały rok. To nie był jeden turniej, jeden przypadek, tylko te mecze z dziewczynami z czołówki, które wygrywałam pokazały mi, że przynależę do tego środowiska, więc nawet jeśli gdzieś tam spadnę w tym rankingu, to jestem dość pewna tego, że będę w stanie wrócić na to miejsce - dodała Linette.

Zobaczcie, jak Magda Linette świętowała i podsumowała miniony sezon w Poznaniu

Super Tenis po półfinale Magdy Linette