XIX Poznański Marsz Równości przeszedł ulicami miasta. Poznań Pride Week 2023

i

Autor: Michał Mijalski

Wydarzenie

Marsz Równości w Poznaniu. Kiedy się odbędzie? Jak będzie wyglądać trasa?

2024-06-29 10:08

Marsz Równości przejdzie ulicami Poznania po raz dwudziesty. Znamy już jego datę. Pochód będzie wieńczyć wydarzenie, jakim jest Poznań Pride 2024. O szczegółach piszemy poniżej.

Poznań Pride 2024. Co to takiego?

Poznań Pride 2024 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku doszło do wielu zmiany. Do tej pory wydarzenie trwało tydzień. W tym roku impreza promująca tolerancję i równość potrwa aż miesiąc! - Nie możemy doczekać się czerwca - w tym roku odchodzimy od formuły tygodnia równości. Zamiast tego cały miesiąc będzie wypełniony queerowymi wydarzeniami! - informowali pod koniec marca organizatorzy, czyli Grupa Stonewall.

Wiadomo, że pierwszy raz w historii współorganizatorami wydarzenia będą Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Poznań Pride 2024 rozpocznie się 31 maja i potrwa do 29 czerwca. To właśnie na ten dzień zaplanowany jest XX Marsz Równości.

Marsz Równości: w sobotę możliwe czasowe zmiany w komunikacji publicznej

MPK Poznań informuje o czasowych zmianach w komunikacji miejskiej. 

- W najbliższą sobotę, 29 czerwca, w godzinach od 14.00 do 18.00, ulicami Poznania przejdzie XX Marsz Równości. Na jego trasie wystąpią czasowe utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego - podano w komunikacie. 

Trasa tegorocznego marszu obejmie ulice: Fredry, Dąbrowskiego, Szpitalną, Grochowską, Marcelińską, Przybyszewskiego, Bukowską, Zeylanda, Zwierzyniecką, rondo Kaponiera oraz ulicę Święty Marcin. 

Ruch tramwajowy na odcinku od Fredry do Mostu Teatralnego oraz ruch pojazdów na al. Niepodległości od ul. Libelta do ul. Św. Marcin zostanie wyłączony od godziny 12.00. Część linii autobusowych i tramwajowych kursujących w rejonie trasy przemarszu może zostać skierowana na trasy objazdowe lub kursować z opóźnieniem.

- Po godzinie 14.00 służby na bieżąco zamykać będą ulice na trasie przemarszu, co może czasowo uniemożliwić wyjazd zaparkowanym na nich pojazdom. Na trasie przemarszu mogą również występować czasowe wstrzymania komunikacji miejskiej – służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań będą obecne na miejscu, aby reagować na zmieniającą się sytuację, w razie potrzeby kierując autobusy i tramwaje na trasy objazdowe - czytamy w komunikacie MPK.

Marsz Równości w Poznaniu. Jak będzie wyglądać?

Marsz Równości w Poznaniu wieńczyć będzie Poznań Pride 2024. Co roku tysiące mieszkańców i nie tylko przechodzi ulicami Poznania w kolorowym marszu.

Tak wyglądał Marsz Równości w Poznaniu w poprzednim roku: