Najlepszy napój na lato! Orzeźwia, nawadnia i pomaga schudnąć. Sprawdź koniecznie!

i

Autor: pixabay.com/kordi_vahle, pixabay.com/IMG_WorldWide

DIETA I ZDROWIE

Najlepsze orzeźwienie w upalny dzień. Orzeźwia, nawadnia i pomaga schudnąć. Sprawdź koniecznie!

2024-04-30 14:12

To ma być prawdziwy hit . Napój zyskuje na popularności. Ma wiele zalet - nawadnia, orzeźwia, przyspiesza metabolizm i pomaga oczyścić jelita. I choć chia fresca można pić przez cały rok, to jednak latem smakuje najlepiej. Jak go przygotować? Przeczytajcie.

Meksykańska lemoniada. Czym jest chia fresca?

Chia fresca to meksykańska lemoniada z nasion chia, wody, cytryny i miodu. Odpowiednie proporcje tych składników sprawią, że doskonale nawodnimy organizm, zaznamy orzeźwienia, a także...zrzucimy zbędne kilogramy! Co istotne, przygotowanie napoju jest proste i szybkie.

Chia fresca. Zalety picia tego wyjątkowego napoju

Chia fresca jest nie tylko smaczne, ale też korzystnie wpływa na nasze zdrowie. W ciepłe dni doskonale nawodni nasz organizm i przyniesie nieco orzeźwienia. Taki koktajl dostarczy nam rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika, czyli poprawi nasze trawienie. Pomoże też usunąć złogi z jelit.

To nie koniec! Ten wyjątkowy napój jest źródłem kwasów omega-3 i cennych minerałów, takich jak wapń, żelazo, magnez czy potas. Jego składniki korzystnie wpływają na regulowanie ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Chia fresca. Przepis na koktajl

Do przygotowania podstawowej wersji tej meksykańskiej lemoniady potrzebujemy tylko 4 składników:

  • 500 ml wody,
  • 2 łyżki nasion chia,
  • 2 łyżeczki miodu,
  • sok z połowy cytryny lub limonki.

Jeśli ograniczamy cukry w diecie, miód możemy pominąć.

Chia fresca. Przygotowanie napoju

W pierwszej kolejności musimy nasiona chia wsypać do wody i starannie wymieszać, tak by się ze sobą nie skleiły. Następnie odczekujemy pięć minut i ponownie mieszamy. Znów odstawiamy kubek na pięć minut, by nasiona odpowiednio napęczniały. Po tym czasie dodajemy pozostałe składniki i mieszamy aż do całkowitego rozpuszczenia miodu. Koktajl jest gotowy do wypicia.

W formie 24: dieta na dobry humor