Modernistyczny budynek wystawowy z lat 60. XX-wieku, znajdujący się na środku Starego Rynku w Poznaniu został zaprezentowany po remoncie i modernizacji

i

Autor: PAP

Miasto

Następny lokal znika z gastronomicznej mapy Poznania. "Ostatnie 5 lat było i jest bardzo trudne"

2024-05-21 8:42

To nie pierwszy raz kiedy informujemy Was o zamknięciach lokali gastronomicznych. Mnóstwo znanych restauracji, barów i pubów bezpowrotnie zniknęło z mapy Poznania. Tym razem w mediach społecznościowych, opublikowano kolejny taki post.

Decyzję o zakończeniu swojego biznesu podjęli właściciele "Brisman Kawowy Bar". Po 12 latach swojej działalności znikają z gastronomicznej mapy Poznania. 

"Nadchodzący tydzień to ostatni tydzień istnienia Brismana"

- Ciężko to napisać. Nadchodzący tydzień to ostatni tydzień istnienia Brismana. Działamy do przyszłego piątku i koniec - oznajmili właściciele lokalu w mediach społecznościowych.

Z pewnością wielbiciele kawowych smaków są zaskoczeni. Jednak to nie całkowity koniec tego lokalu.

Co potem? Znajdziecie coś podobnego na Woźnej 21 pod nazwą LAGACCA CAFE. Nie odcinamy się całkowicie od brimana i kultury kawowej tworzonej przez 12 lat w piwnicy na Mickiewicza 20. Dalej będziemy sprzedawać brisman blendy i nasze kawowe hiciory - czytamy na facebookowym koncie lokalu.

Przez 5 lat walczyli o przetrwanie. - Jednak pora iść dalej. Ostatnie 5 lat było i jest bardzo trudne. Ci co byli w tym czasie gdzieś koło mnie doskonale wiedzą o różnych problemach które napotykałem w tym czasie. Może kiedyś uda się jeszcze wrócić na Jeżyce i wypełnić jakąś piwnice zapachem kawy i niskim poziomem żartu - napisał właściciel. 

"Serio chciałbym, aby ten post miał inny charakter"

Wszystko wskazuje na to, że właściciel Brismana, ma ciekawe plany na przyszłość.

- Serio chciałbym, aby ten post miał inny charakter, ale jest mi naprawdę ciężko i trudno. Mam nadzieję, że w nowym miejscu zła passa się odwróci i będę miał więcej energii na robienie tego wszystkiego za co polubiliście miejsce jakim był Brisman. Tym czasem jesteśmy jeszcze i działamy. Chodźcie przybić pione czy tam łabedziego szlapsa i spic trochę kawki na starej miejscówce. Gaceusz polskiej kawy Prometeusz - podsumował właściciel.

Eska Summer City: Festiwal Pierogów Galeria Katowicka i Prodiż - Restauracja