neony poznań

i

Autor: Urząd Miasta Poznania

Miasto

Neony wracają na ulice Poznania. To symbole naszego miasta z lat 70.!

2024-05-21 15:26

Neony to ikona Poznania z lat 70. teraz urzędnicy chcą wrócić do tradycji świecących szyldów i zapłacą za wykonanie najciekawszych projektów. Ruszyła kolejna edycja konkursu Neonowy Poznań.

Więcej neonów pojawi się na ulicach Poznania. Ruszyła kolejna edycja konkursu "Neonowy Poznań" w ramach którego miasto zapłaci za wykonanie najciekawszych projektów.

Pozna w neonach!

- Maksymalna wartość neonu to 15 tysięcy złotych, a pula nagród to 100 tysięcy, więc myślimy, że w okolicach 6-7 neonów będzie można wykonać - mówi Katarzyna Parysek-Kasprzyk z urzędu miasta.

Rok temu w ramach konkursu na starym mieście pojawiły się 4 neony, teraz o świecące szyldy mogą powalczyć mieszkańcy całego miasta.

- W ubiegłym roku zakładaliśmy stosowanie tej tradycyjnej technologii, czyli rurek świecących, które są wypełnione gazem, a w tym roku także dopuszczamy tę technologię nowoczesną - LED- dodaje Parysek-Kasprzyk

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca, a wybrane przez kapitułę neony zawisną na ulicach poznania wiosną przyszłego roku. Szczegóły znajdziecie na stronie miasta.

Place zabaw z dawnych lat. Tak wyglądały kiedyś miejsca spotkań dla dzieci:

Muzeum Neonów w Warszawie