ukulele

i

Autor: pixabay

ROZRYWKA

Niebawem odbędzie się festiwal "Cały Poznań Ukulele 2024"! To jedno z największych wydarzeń w Europie!

2024-05-15 14:52

Stolica Wielkopolski 30 maja stanie się światową stolicą ukulele. Do Poznania przyjadą najwięksi fani instrumentu z całej Europy.

Mały, prosty i radosny instrument

Poznań po raz 8 stanie się europejską stolicą ukulele. Wszystko przez festiwal "Cały Poznań Ukulele". Impreza nie opiera się tylko na hawajskim instrumencie.

Mamy mnóstwo warsztatów, będzie SingAlong, czyli wspólne granie i śpiewanie na dużym ekranie. Będą teksty wyświetlane - można stanąć i pośpiewać kilkuset osobowym chórze. Będzie specjalny projekt Beatles Battle czyli utwory Beatlesów przerobione na wesoło zapowiadał organizator festiwalu Jakub Kończal.

"Cały Poznań Ukulele". Przyjadą z całej Europy

Na festiwal, 30 maja przyjeżdżają fani ukulele z całej Europy. Każdy kolejny festiwal to wielka okazja do promowania tego radosnego instrumentu - dodał organizator.

Mamy gości z Niemiec, Wielkiej Brytanii, z Irlandii, ze Stanów Zjednoczonych czy z Włoch. Jest tego mnóstwo. Ale mamy też naszych polskich gości. Są SeniorUki jest, Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele - jednym słowem będzie się działo dodał Jakub Kończal. 

W trakcie festiwalu "Cały Poznań Ukulele 2024" będzie też okazja nauczyć się gry na ukulele. Na festiwal wejdziecie za darmo. Impreza rozpocznie się 30 maja i potrwa do 2 czerwca na Placu Wolności.