Samolot zderzył się z samochodem w Teksasie

i

Autor: pixabay.com/12138562, TikTok/Jack Schneider

ŚWIAT

Nietypowy wypadek w USA. W Teksasie samolot zderzył się z samochodem. Nagranie trafiło do sieci [FILM]

2023-11-13 18:09

Awionetka musiała awaryjnie lądować w Teksasie, jednak pilot nie zdołał wyhamować do końca pasa startowego. Samolot przebił się przez ogrodzenie lotniska i zderzył się z przejeżdżającym pobliską drogą samochodem. Jedna osoba trafiła do szpitala. Nagranie z tego wypadku jest chętnie oglądane i komentowane przez internautów.

McKinney w Teksasie. Samolot zderzył się z samochodem

Niecodzienne zdarzenie w USA. W sobotę w miejscowości McKinney w Teksasie samolot zderzył się z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło w pobliżu lotniska Aero Country. Pilot awionetki typu Lancair IV musiał awaryjnie lądować, jednak nie zdołał wyhamować do końca pasa startowego. Maszyna przebiła ogrodzenie i wjechała na pobliską drogę. Tam samolot zderzył się z nadjeżdżającym samochodem.

Awionetka zderzyła się z samochodem. Nagranie trafiło do sieci

W tym czasie w okolicach lotniska obecny był influencer lotniczy Jack Schneider, który przyjechał na lotnisko odebrać swój nowy samolot. To on zdążył wyciągnąć telefon i uchwycić moment zderzenia na nagraniu. To także on zadzwonił po służby ratunkowe i wraz ze swoim znajomym, strażakiem, pobiegli udzielić rannym pierwszej pomocy.

Ranne zostały trzy osoby - dwóch pasażerów samolotu oraz kierowca auta. Jedna z nich musiała zostać przewieziona do szpitala. Okoliczności wypadku badają Federalna Administracja Lotnictwa oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.

Schneider udostępnił nagranie na swoim koncie w mediach społecznościowych. Na TikToku w ciągu pierwszych 48 godzin film został odtworzony ponad 7,5 mln razy i zyskał blisko 300 tys. polubień.

QUIZ. Słynni prezydenci USA. Znane nazwiska, lecz trudne pytania. Nawet amerykaniści będą mieć problem

Pytanie 1 z 12
Już dziś w Polsce gościmy Joe Bidena. Którym jest on prezydentem USA w historii?