Zmiany w nawykach wakacyjnych Polaków
Dawniej symbolem wakacji Polaka, czy to w Polsce, czy zagranicą były dwutygodniowe wakacje, na które czekało się cały rok. Ekspertka portalu Nocowanie.pl podkreśla, że Polacy przestawili się na krótsze, kilkudniowe ale częstsze wakacje. Już tylko niespełna 6 procent Polaków planuje dwutygodniowy, lub dłuższy urlop. Najwięcej chętnych jest na wyjazdy tygodniowe (54 proc.) 4 dni to 31 proc. Natomiast weekendowy wypad planuje 29 proc. par i zaledwie 9 proc. rodzin.
Częściej chcemy odpoczywać
Takie wyniki nie oznaczają, że będziemy pracować więcej. Według tych samych badań portalu Nocowanie.pl aż 45 procent rodzin i 41 procent par chce mieć więcej, niż jeden urlop w ciągu roku. Aż 64 procent rodzin i 58 procent polskich par wybiera na te cele polskie morze. Góry odpowiednio 30 i 28 proc. Mazury wybierze zaledwie 14 procent par.
Ile chcemy wydać na wakacje?
Koszty życia, ale i także wakacji rosną. 100 złotych za noc planuje wydać 44 proc. par i 39 proc. rodzin. Jest to o 5 punktów proc. mniej, niż przed rokiem w obydwu przypadkach. Do 300 złotych planuje wydać 12 proc. rodzin i 7,8 proc. par. Sumarycznie wygląda to następująco. Do 2 tysięcy złotych na wakacje chce wydać 52 proc. par, 31 proc. między 2, a 4 tysiące PLN. W tym drugim wypadku wyższy odsetek występuje wśród rodzin, bo aż 42 proc.
Zobaczcie, dokąd będzie można polecieć z Poznania
Polecany artykuł: