Autor: PAP/Adam Warżawa

IO 2024

Paryż 2024. Mamy kolejny medal! Polscy wioślarze wywalczyli brąz

2024-07-31 12:37

Polska czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Fabian Barański wywalczyła brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Nasi reprezentanci musieli uznać wyższość Holendrów i Włochów. To drugi brązowy i trzeci ogólnie olimpijski krążek Biało-Czerwonych podczas tegorocznych igrzysk!

Paryż 2024. Polscy wioślarze z brązowym medalem igrzysk olimpijskich!

Polska czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Fabian Barański zdobyła brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu! Biało-Czerwoni do samego końca walczyli o srebro z reprezentacją Włoch. Wioślarze powiększyli dorobek polskiej reprezentacji podczas tegorocznych igrzysk do 3 krążków.

Paryż 2024. Czwórka podwójna od początku była jedną z naszych medalowych nadziei

Z występem wioślarzy od początków wiązaliśmy duże nadzieje. To bardzo utytułowany zespół. Czaja, Barański, Ziętarski i Biskup są mistrzami świata z Racić (2022) i Europy z Bledu (2023). W ubiegłorocznych mistrzostwach świata zdobyli podobnie jak w Paryżu brązowy medal. Na igrzyskach wystąpili tylko w jednym wyścigu. Do finału awansowali bezpośrednio z drugiego miejsca. Polacy trafnie typowali głównych rywali, za których uważali m.in Włochów i Holendrów, z którymi wspólnie stanęli na podium.

Paryż 2024. Olimpijski brąz po szalonej końcówce

Polacy rozpoczęli dość spokojnie, jednak od samego początku kontrolowali strefę medalową, usadawiając się na trzecim miejscu. W pewnym momencie Biało-Czerwoni wyprzedzili Włochów i wydawało się, że są szansę nawet na pokonanie piekielnie mocnych tego dnia Holendrów. Finalnie to zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego zwiększyli tempo i odzyskali drugie miejsce. Różnica na mecie była niewielka, wyniosła 0,19 s. Holendrzy pokonali Włochów o 0,40 s.

Zobacz jak prezentowała się reprezentacja Polski na ceremonii otwarcia igrzysk!

Igrzyska Olimpijskie 2024. Kto jest na zdjęciu? Dopasuj nazwisko sportowca do fotografii

Na początek coś łatwego. Kto jest na tym zdjęciu?