Pierwszoligowa koszykówka wróciła do Poznania! Pechowa porażka po dogrywce

Autor: Enea Basket Poznań/ Beata Brociek Pierwszoligowa koszykówka wróciła do Poznania! Pechowa porażka po dogrywce

2022-10-03 15:29

Za nami druga kolejka Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn. Wielkie emocje w hali Cityzen stworzyli koszykarze Enea Basketu Poznań i Hydrotrucku Radom. O końcowym wyniku zadecydowała dogrywka, w której lepsi byli goście. Przed meczem doszło do wzruszającej uroczystości, w której uhonorowano zmarłego kapitana Dawida Bręka.

Enea Basket Poznań bez zwycięstwa

Enea Basket Poznań nie był faworytem sobotniego spotkania Suzuki 1. Ligi Koszykówki Mężczyzn. HydroTruck Radom to spadkowicz z Energa Basket Ligi i jeden z faworytów do awansu. Z kolei poznaniacy to beniaminek rozgrywek. Mimo to kibice zgromadzeni w poznańskiej hali Cityzen zobaczyli wyrównane starcie. Nieco ponad minutę przed zakończeniem czwartej kwarty poznaniacy prowadzili czterema punktami (82:78) i mieli wszystko w swoich rękach. Goście wyrównali stan meczu i doprowadzili do dogrywki, w której byli lepsi. - Jestem naprawdę dumny z chłopaków jak zaprezentowali się przed poznańską publicznością głodną rozgrywek pierwszoligowych. Można żałować końcówki meczu, ale z drugiej strony nie byłoby jej bez ambicji, serca i poświęcenia jakie zawodnicy włożyli w ten mecz. Obiecaliśmy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu i pierwsze dwie kolejki pokazały, że tak właśnie robimy. Mam nadzieję, że dobra praca na treningach i ta meczowa determinacja przyniesie nam już niedługo wygraną – powiedział trener Enea Basketu, Przemysław Szurek.

Enea Basket Poznań po dwóch kolejkach Suzuki 1. Ligi Koszykówki mężczyzn zajmuje 13. miejsce. Zespół prowadzony przez trenera Szurka kolejny mecz zagra w sobotę (8 października) o godz. 20:00. Rywalem poznaniaków będzie Polonia Bytom.

Pod galerią zdjęć znajduje się dalsza część tekstu.

Przed rozpoczęciem meczu doszło do wyjątkowej uroczystości. Działacze poznańskiego klubu uhonorowali Dawida Bręka. Kapitan zespołu tragicznie zmarł kilka miesięcy temu, tuż po wywalczeniu przez Enea Basket awansu do 1. Ligi. Teraz pod dachem poznańskiej hali zawisła jego koszulka z numerem zero.

Enea Basket Poznań HydroTruck Radom 89:94 (20:21, 23:22, 16:15, 25:26, d. 5:10)

Enea Basket: W. Fraś 22, 3x3, 10 zb., M. Dymała 20, 3x3, 9 zb., M. Tomaszewski 12, 1x3, J. Andrzejewski 11, 3x3, 7 zb., M. Wielechowski 8, 2x3, J. Fiszer 7, 1x3, J. Simon 5, P. Stankowski 4.

HydroTruck: I. Olender 21, 7x3, J. Patoka 17, 3x3, 8 zb., K. Ransom 17, 1x3, 11 as., 7 zb., F. Zegzuła 15, 3x3, 5 zb., D. Jeszke 12, 9 zb., D. Wall 10, 1x3, B. Sowa 2.