W czwartek rano zdemontowano ogrodzenie oddzielające do niedawna teren budowy od chodnika i ciągów komunikacyjnych prowadzących do Pasażu Starego Browaru. Celem właściciela Starego Browaru było stworzenie nowoczesnego miejskiego placu - z dużą ilością zieleni, przyjaznego dla użytkowników. Projekt od początku był dużym wyzwaniem dla zespołu Starego Browaru i został zrealizowany dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu wielkopolskich firm – Pracowni Architektury 1050 oraz firmy ogrodniczej GARTE. Remont rozpoczął się w marcu 2020 roku. Cały teren zyskał nową nawierzchnię. Przed wejściem do Pasażu powstała fontanna, która będzie działać od wiosny do jesieni. W architekturę placu wkomponowano liczne ławki oraz siedziska w kształcie schodów od strony ul. Kościuszki. Zamontowano także kilkadziesiąt stojaków rowerowych.
mówi Magdalena Kowalak ze Starego Browaru.
Jednym z celów projektu było połączenie przestrzeni Parku Starego Browaru z terenem przed wejściem do Pasażu. Parkowe ogrodzenie przesunięto w głąb, uzyskując efekt “wylewania” się zieleni w stronę ulicy Ratajczaka. Nasadzono 40 nowych drzew i 250 krzewów.
Park to nasze “oczko w głowie”, dlatego tak bardzo zależało nam na zintegrowaniu tej przestrzeni z nowym placem. Większość nasadzonych roślin jest bezpośrednią kontynuacją zieleni parkowej – mam tu na myśli platany, lipy, kasztanowce, derenie, irgi i hortensje. Zupełną nowością natomiast są ozdobne jabłonie i trawy oraz setki kwiatów - głównie gatunków miodnych