woda

i

Autor: unsplash

Ekologia

Pływalnia rozdała hektolitry wody klientom! Można nią podlewać kwiatki

Aż 600 tysięcy litrów wody basenowej udostępnił basen w Koziegłowach. Jest ona odchlorowana, więc można stosować ją między innymi do podlewania kwiatków. W akcji została zaangażowana Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwonaku. Akcja odbyła się we wtorek, 18 czerwca.

Coraz mniej wody na Świecie?

Wszyscy wiemy, że należy oszczędzać wodę. Wody słodkiej jest tylko 3 procent w stosunku do wody słonej. Po to, by mieć co pić, powinniśmy ją zużywać z rozsądkiem. Dlatego nie powinniśmy jej marnować po zużyciu, tylko wykorzystywać do pożytecznych celów.

600 tysięcy litrów wody do dyspozycji mieszkańców

Basen w Koziegłowach we wtorek, 18 czerwca udostępnił chętnym 600 tysięcy litrów wody do zużycia. Pochodzi ona z basenu. Jest ona odchlorowana. Każdy zainteresowany mógł przyjść bądź przyjechać z beczką, lub czymkolwiek, w czym można wodę przetransportować i ją odebrać.

Do czego można wykorzystać wodę z basenu?

Basen w Koziegłowach informuje, do czego można wykorzystać taką wodę. - Do podlewania terenów zielonych (woda z pływalni świetnie sprawdzi się też do celów budowlanych i gospodarczych – mycie, spłukiwanie powierzchni itp. - informują pracownicy. Dlatego też to była idealna opcja dla rolników, działkowców, czy właścicielom domów jednorodzinnych z przydomowym ogródkiem.

Zobaczcie zdjęcia z innej pływalni

Jak zmieni się basen "Akwawit" po remoncie?