Pociąg PKP

i

Autor: Honorata Szkudlarek

PKP

Pociągi do Warszawy wciąż wolniejsze niż przed remontem trasy

2023-05-24 16:08

Od lat trwa remont trasy kolejowej E20 - łączącej Poznań z Warszawą. Jak się okazuje, mimo wcześniejszych deklaracji do Warszawy nadal dojedziemy wolniej niż przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych.

Sześć lat remontu, ponad 2 miliardy złotych na prace przy trasie kolejowej, a podróż z Poznania do Warszawy nadal będzie trwała dłużej niż przed remontem.

- Mówimy o tym, żeby ludzie korzystali z transportu zbiorowego, zachęcamy ich do tego. No właśnie, jak ich zachęcamy? Poprzez poprawianie dostępności komunikacją zbiorową, czy przez trochę nieprzemyślane decyzje?- komentuje miejski radny Paweł Sowa.

Przed remontem pociągiem do Warszawy mogliśmy dojechać w 2 godziny i 25 minut. Teraz ta podróż trwa o około 25 minut dłużej. Sytuacja miała zmienić się w czerwcu, ale czas przejazdu udało się skrócić jedynie o 3 minuty.

- Jeszcze w tym roku planowane jest skrócenie czasu przejazdu. Zakończona będzie wtedy modernizacja odcinak Poznań-Warszawa Zachodnia. Niedotrzymanie deklarowanego terminu skrócenia czasu przejazdu wynika z ujawnienia olbrzymiej liczby niewybuchów w okolicach Ożarowa Mazowieckiego - powiedział nam Karol Jakubowski z PKP-PLK.

Kolejarze zaznaczają także, że głównym celem modernizacji było zwiększenie przepustowości trasy.