Majówka 2022 - grillowanie

i

Autor: Pixabay.com/kaboompics (Pixabay License)

Majówka 2024

Pogoda na majówkę w Poznaniu. Czy będzie tak kapryśna, jak w ostatnich latach?

Tegoroczna majówka jest naprawdę długa!, trochę na wzór ubiegłorocznej. Jeśli weźmiemy trzy dni urlopu, to wyjdzie nam aż dziewięć dni wolnego. Wiele osób zastanawia się już, jak wykorzystać tak długi czas i jaka będzie w dniach 27 kwietnia - 5 maja pogoda. Spieszymy Wam z odpowiedzią. Czy będzie można spędzić go w Poznaniu "pod chmurką"?

Jaka będzie pogoda podczas majówki?

W zależności od tego, jak bardzo wydłużyliśmy sobie długi majowy weekend, różnie można interpretować to, jak długo trwa tegoroczna majówka. Dla niektórych zaczyna się ona 1 maja, dla innych już 27 kwietnia. Dla obydwu grup mamy już szczegółowe prognozy pogody na okres 27 kwietnia - 5 maja.

Pogoda w ostatni weekend kwietnia w Poznaniu

Czy, skoro Wielkanoc tak bardzo nas rozpieściła, to czy tak samo będzie z majówką? Pierwsze prognozy wielkanocne nie napawały optymizmem i na szczęście się nie sprawdziły. Na majówkę kolejne prognozy są lepsze! Przyjdzie kolejny powiew lata!

W sobotę, 27 kwietnia w Poznaniu prognozowana jest pogoda słoneczna. Na termometrach zobaczymy 20 stopni. Noc może także zachęcać do grillowania. Będzie pogodnie, a temperatura spadnie do 8 stopni.

Niedziela, 28 kwietnia minie pod znakiem kolejnego ocieplenia. Nadal będzie pogodnie. Temperatura wzrośnie do 23 stopni. Tej nocy będzie także cieplej. Nadal będzie pogodnie. Temperatura spadnie do 10 stopni.

Jaka pogoda czeka nas w ostatnich dniach kwietnia?

Na tę prognozę powinni zwrócić uwagę głównie ci, którzy w tych dniach wzięli urlop. Czy to była dobra decyzja? Na ten moment widać, że jak najbardziej. Nastąpi eksplozja lata!

Od rana, w poniedziałek, 29 kwietnia ma być nadal słonecznie. Temperatura wzrośnie do 25 stopni. Noc będzie prawie bezchmurna. Temperatura spadnie do 12 stopni.

Ostatni dzień kwietnia będzie nadal prawie bezchmurny. Na termometrach zobaczymy aż 27 stopni. Nocą wszelkie chmury znikną. Mimo to będzie 10 stopni na termometrach.

Czy majówka będzie udana?

Nowy miesiąc rozpocznie się naprawdę ciepło. W środę, 1 maja będzie zachmurzenie częściowe. Temperatura wyniesie 27 stopni. Nocą nadal będzie pogodnie. Temperatura minimalna to 12 stopni.

Czwartek, 2 maja się zachmurzy i może przelotnie popadać deszcz. Będzie jednak nadal ciepło, bo 26 stopni. Nocą przestanie padać i się rozpogodzi, a na termometrach ujrzymy 12 stopni.

Podczas święta 3 maja prognozy pokazują, że możliwe są przelotne opady deszczu, będzie też dużo słońca. Temperatura wzrośnie do 24 stopni. Noc będzie pochmurna i deszczowa. Temperatura to 11 stopni.

Jaka pogoda na ostatnie dni majówki?

Ostatnie dni majówki zapowiadają się chłodniej, ale nie powinno padać. W sobotę, 4 maja na termometrach zobaczymy 22 stopni, na niebie jednak zobaczymy mniej słońca. Nocą temperatura spadnie do 9 kresek powyżej zera. Nadal nie powinno padać.

Ostatni dzień majówki, niedziela, 5 maja będzie znów słonecznym dniem. Temperatura jednak będzie niższa, niż w poprzednich dniach, wzrośnie do 19 stopni. Ostatniej przedmaturalnej nocy nie będzie padać, ale się zachmurzy. Nad ranem będzie 7 stopni.

Skoro nie w Polsce, to gdzie najlepiej spędzić majówkę?

Karkówka czy kiełbasa z grilla? Majówka okiem Polaków #EwelinaPyta