Tesla

i

Autor: pexels

Ciekawostki

Polak wygrał sprawę sądową z Elonem Muskiem! Poszło o Tesle

2024-06-18 15:13

Bijący rekordy popularności miliarder Elon Musk tym razem nie dopiął swego. Biznesmen, a właściwie jego prawnicy przegrali sprawę w sądzie z Polakiem. Powodem sporu był serwis internetowy teslashop.com, którego nasz rodak jest właścicielem. Z czego właściwie wynikał ten spór?

O co poszło w sporze Elona Muska z polskim przedsiębiorcą?

Zwycięzcą sprawy okazał się Korneliusz Wieteska. Elon Musk chciał przejąć od Polaka jego domenę internetową teslashop.com. Nasz rodak stwierdził, że serwis został utworzony wyłącznie w celach prywatnych, niekomercyjnych, a służyć miał głównie do nawiązywania kontaktów z innymi miłośnikami samochodów elektrycznych oraz na przykład szukaniu pomocy w znalezieniu lub wymianie części. Tesla zarzuciła mu natomiast, że bezprawnie wykorzystuje znak towarowy koncernu i wprowadza w błąd klientów. Ta globalna firma stwierdziła, że zarówno logo strony jak również domena są bardzo podobne do tych należących do amerykańskiego koncernu.

Sąd odrzucił oskarżenia Muska. Przyznał rację Polakowi

Sąd oddalił powództwo Tesli i uznał naszego rodaka zwycięzcą tej sprawy. Orzeczenie jest prawomocne a Tesla nie może apelować ani zaskarżać. Kluczowe okazało się to, że polski przedsiębiorca nie posiada zysków z prowadzenia swojej działalności, a także nie podszywa się pod markę Tesla. U Korneliusza Wieteski nie stwierdzono żadnych przejawów chęci wykorzystania nazwy Tesla do celów komercyjnych. Dodatkowo domena naszego rodaka została zarejestrowana w 2006 roku, na wiele lat przed rejestracją znaku towarowego Tesli. 

Menu na Koncercie Dawida Podsiadły w Poznaniu. Sprawdź!

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

Czy będziesz bogaty? Ten QUIZ pozwoli ci zostać milionerem!

Pytanie 1 z 20
Czy masz konto oszędnościowe?