Policyjne kontrole w sklepach i komunikacji miejskiej! To przez wzrost zachorowań!

2020-08-08 13:10 BP
Policjanci kontrolują czy poznaniacy noszą maseczki i zachowują dystans społeczny
Autor: fot. Wielkopolska Policja Policjanci kontrolują czy poznaniacy noszą maseczki i zachowują dystans społeczny

Policjanci sprawdzają czy poznaniacy przestrzegają obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz czy zachowują bezpieczny dystans w przestrzeni publicznej. Gdzie przeprowadzane są kontrole? Dowiecie się na stronie internetowej ESKI Poznań!

Policja ponownie sprawdza czy mieszkańcy Poznania przestrzegają obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Jest to związane z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem. Jak mówi nam Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji wielu mieszkańców nie stosuje się do panujących obostrzeń:

W niektórych placówkach handlowych oraz w środkach komunikacji publicznej nie są stosowane zasady bezpieczeństwa. Osoby nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie zachowują wymaganego dystansu społecznego.

Kontrole trwają już od kilku dni. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. sklepy i galerie handlowe. Wcześniej uzgadniają to z administratorami budynków. W najbliższych dniach również będą przeprowadzać kontrole.

Podczas rozmów z mieszkańcami będą pouczać o obowiązku zakrywania ust i nosa. Będą oczywiście tłumaczyć konieczność zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób. W trakcie swojej służby będą, podobnie jak dotychczas, kontrolować autobusy, tramwaje i inne pojazdy transportu publicznego.

Dodajmy, za niestosowanie się do obowiązku zakrywania nosa i ust oraz utrzymywania dystansu społecznego grozi grzywna do 500 złotych.

Posłuchaj o ciałach ketonowych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Amerykański dżentelmen oszukał ponad 100 firm!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.