Poznań Open

Autor: Paweł Rychter/Enea Poznan

Polscy tenisiści błyszczą w Poznań Open. Nasi reprezentanci zagrają o finał!

2024-06-21 10:22

Ostatnie lata nie były najlepsze, jeśli chodzi o starty biało-czerwonych na ojczystej ziemi. Wygląda jednak na to, że nasi reprezentanci w końcu nawiążą do sukcesów Huberta Hurkacza czy Jerzego Janowicza. Na Poznań Open czeka nas bratobójcza walka Kamila Majchrzaka i Maksa Kaśnikowskiego o finał poznańskiego challengera.

Intensywny dzień za Kamilem Majchrzakiem. Polak rozegrał dwa spotkania!

Czwartek był niezwykle intensywny, ale również niezwykle udany dla biało-czerwonych. Kamil Majchrzak musiał dwukrotnie pojawić się na korcie. Polski tenisista rozpoczął dzień od dokończenia spotkania z chyba najbardziej medialną postacią tegorocznej edycji turnieju, czyli Hiszpanem Pablo Carreno-Bustą. Nasz reprezentant zwyciężył w trzech setach. Po kilku godzinach przerwy przystąpił do ćwierćfinałowej walki z Samuelem Vincentem Ruggerim, dla którego również było to drugie spotkanie tego dnia. W pierwszym secie nasz rodak dwukrotnie odrobił stratę przełamania, jednak przy stanie po 4 Ruggeri wywalczył breaka, wygrał swoje podanie i seta. Polak odpowiedział w drugiej części spotkania, najpierw rozprawił się z Włochem w drugim secie, wygrywając 6:1, a następnie w decydującym secie pokonał mocno narzekającego na problemy mięśniowe Włocha 6:3.

Kaśnikowski się nie zatrzymuje. Odprawił kolejnego rywala!

Dużo bardziej ekspresowym kursem do półfinału wjechał młodszy z naszych reprezentantów. Maks Kaśnikowski pokonał Dalibora Svrcinę 6:4, 6:3. Cech mimo porażki zapisze się w turniejowej historii. Jego mecz pierwszej rundy z Timofiejem Skatowem trwał rekordowe 3 godziny i 49 minut. Początek spotkania nie był łatwy dla Polaka, który przegrywał już 3:0. Kaśnikowski udowodnił jednak, że nie ma dla niego sytuacji bez wyjścia. Odwrócił seta i wygrał 6:4. W drugiej partii do przełamań doszło w piątym i szóstym gemie, decydujący był jednak gem ósmy. Czech popełniał w nim proste błędy, które przełożyły się na zwycięstwo Polaka w drugim secie i finalnie w całym spotkaniu 6:4, 6:3.

Tegoroczna edycja Poznań Open przejdzie do historii. Będzie polski półfinał!

W całej historii Poznań Open przed Majchrzakiem i Kaśnikowski do półfinału udało się dojść tylko trzem reprezentantom Polski. To jasno pokazuje, jak niesamowitego wyczynu dokonali biało-czerwoni. Finałowym rywalem zwycięzcy polskiej pary będzie na pewno Argentyńczyk. To właśnie duet z tego państwa stworzy drugą półfinałową parę. Genaro Alberto Olivieri zmierzy się z Camilo Ugo Carabellim. Polski półfinał odbędzie się dziś (w piątek, 21.06.2024) o godzinie 15. Obecność w Parku Tenisowym Olimpia obowiązkowa!

Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Zobacz zdjęcia!