Chwiałka

i

Autor: miasto Poznań/poznan.pl

Miasto

Poznańscy miłośnicy sportu będą zachwyceni. Powstanie multisportowa hala!

2024-06-20 13:50

Przetarg wystartował. Nowy obiekt ma być miejscem do całorocznego uprawiania sportu. W miesiącach zimowych poznaniacy będą mogli skorzystać z lodowiska. Gdzie powstanie nowa hala?

Wiemy gdzie powstanie nowa hala. To sportowy region miasta!

Hala powstanie w istotnym dla lokalnego sportu miejscu, czyli na terenie Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy lodowisku Chwiałka. Miłośnicy Chwiałki nie muszą się jednak martwić, słynne lodowisko pozostanie na swoim miejscu, jednak będzie mieć konkurencje, ponieważ nowa hala ma pełnić również taką funkcję.

Hala powstanie przy istniejącym lodowisku Chwiałka, co pozwoli poszerzyć bazę treningową klubów sportowych w Poznaniu i poprawić dostępność ślizgawek dla mieszkańców – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie

Jak ma wyglądać nowy obiekt?

W centralnym punkcie hali ma znajdować się lodowisko o wymiarach 24 na 48 metrów. Budynek ma mieć instalacje chłodniczą, nie zabraknie w nim przestrzeni na łyżwy, suszarki i ostrzałki oraz siedziska, szafek i tablic na wyniki. Znajdzie się również miejsce na zaplecze techniczne. Zainteresowani przetargiem będą musieli zmierzyć się również z kwestią utwardzenia terenu dookoła budynku i oświetlenia. Na zgłoszenia został ponad tydzień, przetarg potrwa do 28 czerwca. 

Budynek został tak zaprojektowany, by przez cały rok mogli z niego korzystać miłośnicy aktywności fizycznej. Zimą będzie pełnił funkcję sezonowego, krytego lodowiska. W pozostałym czasie będzie wykorzystywany jako hala sportowa do gry np. w badmintona - przekazują Poznańskie Inwestycje Miejskie

Wyburzanie Galerii Malta w Poznaniu - czerwiec 2024. Zobacz zdjęcia!

Hala Urania w Olsztynie w końcu otwarta. Tłumy przybyły na Galaktyczny Benefis

QUIZ: Taco Hemingway vs Juliusz Słowacki. Czyje to wersy?

Pytanie 1 z 10
"Światło Księżyca policzkuje żyrandol" - Czyje to słowa?