Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto

Autor: foto: PAP/Adam Warżawa

Kajakarki bez medalu. Nie udało się powtórzyć sukcesu z Tokio

2024-08-08 13:44

Na igrzyskach w Tokio polskie kajakarki dały nam dużo radości i wywalczyły brązowy medal. Nic więc dziwnego, że i w Paryżu mocno liczyliśmy na naszą czwórkę w składzie Anna Puławska, Karolina Naja, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. Ostatecznie nasze reprezentantki w finale zajęły czwarte miejsce.

Polska czwórka kajakarek w finale K4 na 500 metrów

Przed Igrzyskami Olimpijskimi duże nadzieje wiązaliśmy ze startami kajakarzy, którzy podczas najważniejszej sportowej imprezy świata zawsze dostarczali nam dużo emocji i pozytywnych wrażeń. Podczas igrzysk w Paryżu liczyliśmy na dobry start naszej czwórki na dystansie 500 metrów. Anna Puławska, Karolina Naja, Adrianna Kąkol i Dominika Putto z bardzo dobrej strony zaprezentowały się w kwalifikacjach i z trzecim czasem w swojej grupie 1:33.87 awansowały do finału. Łącznie czas Polek był szóstym najlepszym w startach eliminacyjnych, jednak warto zaznaczyć, że do najlepszych w eliminacjach zabrakło około 1,5 sekundy. Nic więc dziwnego, że w starcie finałowym liczyliśmy na kolejny medal dla Polski.

W wielkim finale olimpijskim Anna Puławska, Karolina Naja, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zajęły czwarte miejsce, przegrywając minimalnie walkę o podium. Biało-czerwonym do podium zabrakło o 0,24 sekundy.

Triumfowały Nowozelandki, w składzie z Lisą Carrington, która zdobyła już szósty złoty medal olimpijski, a łącznie siódmy

Polska czwórka przed trzema laty sprawiła nam wiele radości

Trzy lata temu na igrzyskach w Tokio podopieczne Tomasza Kryka w tej konkurencji zdobyły brązowy medal. Jednak wówczas nasze reprezentantki walczyły w nieco innym składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska.

Przypomnijmy, iż w czwartek polskie kajakarki startowały także na innych dystansach. Kanadyjkarka Dorota Borowska wygrała wyścig eliminacyjny w jedynce na 200 m i bezpośrednio awansowała do półfinału igrzysk olimpijskich. Polka wyprzedziła Brazylijkę Valdenice Conceicao o 0,65 sekundy. Trzecia była Niemka Lisa Jahn. Na tym samym dystansie w eliminacjach Katarzyna Szperkiewicz zajęła czwarte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym w konkurencji C1 200 m igrzysk olimpijskich i wystąpi w ćwierćfinale.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!