Straż

i

Autor: hak, Radio Eska zdjęcie ilustracyjne

POŻAR

Poważny pożar i ewakuacja hotelu w Śremie. Na miejscu wciąż pracują strażacy

2024-05-19 9:30

W nocy z soboty na niedzielę (18/19.05) w hotelu w Śremie (woj. wielkopolskie) doszło do wybuchu pożaru. Ogniem zajął się dach budynku, a sytuacja była na tyle niebezpieczna, że konieczna była ewakuacja gości oraz pracowników. Działania strażaków prowadzone są od kilku godzin.

Ponad 20 zastępów straży walczyło z ogniem

Około godziny 2:00 w nocy do oficera wielkopolskiej straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie o pożarze, który wybuchł w jednym z hoteli znajdujących się w Śremie.

Jak się okazało, ogień pojawił się na remontowanym dachu oraz ostatniej kondygnacji trzypiętrowego budynku, a także w szybie windowym. Na miejsce natychmiast rozdysponowano jednostki z powiatu śremskiego, średzkiego oraz poznańskiego. Łącznie w nocnej akcji gaszenia pożaru wzięło udział 21 jednostek straży. Jeszcze po godzinie 7:00 na miejscu trwały działania służb związane z dogaszaniem ognia.

Ewakuacja hotelu objętego ogniem

Jeszcze zanim na miejsce dotarł pierwsze służby z hotelu zostały ewakuowane przebywające tam osoby. Łącznie obiekt opuściło osób. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa: nie ma poszkodowaych - nikomu nic się nie stało.

Na razie nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną pożaru, ustaleniem dokładnych przyczyn zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa. Wiadomo, ze na dachu budynku prowadzone były prace konserwacyjne.

Zobacz też: Krzesiny: Tłumy podczas pierwszego dnia pokazów lotniczych

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Świętokrzyskie. Dramatyczna akcja ratunkowa w czasie pożaru DPS w Kielcach