Dron bojowy

i

Autor: Canva zdjęcie ilustracyjne

Wojna w Ukrainie

Pożar bazy paliwowej na zachodzie Rosji. Ukraina zaatakowała agresora przy pomocy dronów

Mimo ofensywy przeprowadzanej przez Rosję na terytorium Ukrainy, Kijów nie poddaje się i także stara się atakować strategiczne, przygraniczne cele. Tak też się stało w nocy z 11 na 12 marca w dziewięciu zachodnich regionach Rosji. Ukraińcy do ataku użyli dronów. Z kilkudziesięciu siły rosyjskie miały zestrzelić 25 z nich.

Ukraiński atak na cele w zachodniej Rosji

W nocy z 11 na 12 marca (z poniedziałku na wtorek) Ukraina dokonała ataku dronami na różnego rodzaju cele w dziewięciu zachodnich regionach Rosji. Zostało wystrzelonych kilkadziesiąt dronów, z czego wróg zestrzelił 25 z nich. Najpoważniejszą stratą Rosji było zniszczenie 2 baz paliwowych w stolicy obwodu orłowskiego i w Kstowie w obwodzie niżnonowogrodzkim.

Atak na 9 rosyjskich obwodów ukraińskimi dronami

Jak donosi rosyjskie Ministerstwo Obrony, Ukraina dokonała ataku dronami na 9 obwodów rosyjskich: kurski, biełgorodzki, moskiewski, orłowski, leningradzki, briański, tulski, niżnonowogrodzki i woroneski. 

Trudna przyszłość wojny

Przez bierność Zachodu, w szczególności Stanów Zjednoczonych Ukraina traci kolejne terytoria. Rosja przy wsparciu Chin, Indii, Korei Północnej i Iranu. Niektórzy eksperci podkreślają, że niektóre ataki z terytorium Rosji są przez nich samych inspirowane. Jeden z takich "ataków" był ostatnio przeprowadzony na Morzu Bałtyckim, nieopodal granicy z Estonią.

Szef polskiej dyplomacji nie gryzł się w język na temat rosyjskich zbrodni!

Express Biedrzyckiej - Radosław SIKORSKI