Takiego miejsca w Poznaniu nie było!
W Poznańskim Centrum Dostępności będzie można zgłosić na przykład miejsca, które wymagają dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Chodzi o rozwiązania pomagające w przemieszczaniu się, docieraniu do instytucji, komunikacji czy pozyskiwaniu informacji.
Mieszkańcy będą mogli wskazywać miejsca, w których potrzebne są nowe rozwiązania
- Mówimy tutaj przede wszystkim o osobach z różnymi niepełnosprawnościami, wsparciem alternatywnej komunikacji z osobami, które mają z tą komunikacją problem, mamy coraz więcej osób neuroatypowych. Także te wszystkie elementy, które będą dotyczyły dostępności architektonicznej, informacyjnej, komunikacyjnej i cyfrowej - tłumaczy Marcin Halicki, prezes Fundacji Mili Ludzie, odpowiedzialnej za działanie PCD.
Mieszkańcy będą mogli wskazywać miejsca, w których potrzebne są nowe rozwiązania, a jednostki miejskie będą mogły zasięgnąć opinii jak je zrealizować, a jednostki miejskie będą miały merytoryczny punkt wsparcia i doradztwa przy planowaniu kolejnych inwestycji i zwiększaniu dostępności do obecnych miejsc.
- Zakres działalności będziemy też sieciować, bo to też jest dosyć ważne. Jest to coraz więcej osób, które zajmują się dostępnością w różnych instytucjach. W ramach tego działania chcą mieć te osoby, z sieciować, organizując cykliczne spotkania, wymieniając się doświadczeniami i praktykami, ale także przez sprzętem, który jest istotny w kontekście zapewniają dostępności - dodaje Halicki.
Do centrum można zgłosić się mailowo, telefonicznie lub za pomocą strony miasta.
Rezerwat przyrody Żurawiniec Poznań. Zobacz te wyjątkowe zdjęcia: