Poznań: Podstawówki znów otwarte dla najmłodszych uczniów! Tradycyjnych lekcji nie będzie

2020-06-01 17:00 OS
szkoła podstawowa, zdjęcie ilustracyjne
Autor: UMP szkoła podstawowa, zdjęcie ilustracyjne

Po przerwie spowodowanej epidemią, uczniowie wracają do szkół na zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Do końca tego roku szkolnego na tradycyjne lekcje już nie pójdą. Minister Dariusz Piontkowski poinformował dziś, że do 26. czerwca nauka będzie odbywała się tylko zdalnie. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI POZNAŃ.

W Poznaniu co dwudziesty uczeń klas początkowych wrócił dziś do szkoły po przerwie spowodowanej epidemią. Tyle, że nie na lekcje - a na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Podstawówki będą teraz otwarte średnio od 7:00 do 16:30. W świetlicy czy sali w jednej grupie może przebywać maksymalnie dwanaścioro dzieci.

Placówki mają zabezpieczone środki dezynfekujące, środki do ochrony osobistej. Zrobiliśmy wszystko co jest możliwe w oparciu o przepisy i możliwości, żeby to bezpieczeństwo było zachowane. Dla rodziców powstał specjalny informator.

Mówi Hanna Janowicz z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. Na razie uczniowie na zajęcia muszą zabierać nie tylko drugie śniadanie. Bo chociaż szkoły zostały już otwarte - to stołówki jeszcze nie. Decyzję o ich uruchomieniu indywidualnie będą podejmować dyrektorzy.

Te pierwsze dni będą takimi dniami, żeby zebrać dane o zainteresowaniu posiłkiem, bo nie wszystkie dzieci korzystają z obiadu. Dyrektorzy będą zbierać te informacje, rozmawiają z firmami cateringowymi, z którymi mają podpisaną umowę, bo im również to się musi opłacać.

Tymczasem dziś minister Dariusz Piontkowski poinformował, że do końca roku szkolnego, czyli do 26. czerwca - uczniowie nie wrócą do tradycyjnej nauki. Będą ją kontynuować zdalnie.

Jak wygląda sytuacja w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży? Mówi Paweł Drożyner, dyrektor szkoły
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.