Szukają miejsc pozytywnych, negatywnych i neutralnych w Poznaniu. Grupa badaczy z wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej oraz Department of Geography and the Environment z Uniwersytetu Teksańskiego wspólnie pracuje nad mapą takich miejsc w mieście. Pomóc im mogą sami mieszkańcy.
Poprzez stworzenie mapy chcemy z jednej strony dojść od miejsc z jakichś powodów ciekawych dla różnych ludzi i do ludzi, którzy opowiedzą nam historię tych miejsc - mówi kierownik projektu dr hab. Jacek Kotus, Prof. UAM.
Równolegle będą trwać badania pozytywnych, negatywnych i neutralnych miejsc w Austin, później wszystkie dane zostaną porównane.
Chcemy spojrzeć na tworzenie się miejsc i ewoluowanie tych miejsc przez pryzmat dwóch typów społeczności - takiej, która ten świat zdigitalizowany ma już od wielu lat i takiej, która jeszcze całkiem niedawno była społecznością wykluczenia cyfrowego.
Osoby, które chcą pomóc w badaniach dzieląc się swoimi historiami na temat różnych miejsc w Poznaniu mogą to zrobić wchodząc na stronę poznan.geplace.eu
Polecany artykuł: