Poznań: Wielkopolscy terytorialsi podsumowują akcję dystrybucji środków ochrony osobistej

2020-06-03 9:30 IN
Maseczki
Autor: jardin/pixabay.com

Ogromne ilości środków ochrony osobistej rozdysponowali wielkopolscy terytorialsi do potrzebujących w naszym województwie. O początku marca było to między innymi 260 tys. litrów płynów dezynfekujących czy pół miliona maseczek.

Od początku pandemii pomogli wielu osobom potrzebującym środków ochrony osobistej. Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej od połowy marca do teraz rozdysponowali pomiędzy potrzebujących mieszkańców wielkopolski miedzy innymi ok 260 tys. litrów płynów dezynfekujących

Proszę sobie wyobrazić 460 palet płynów czy też pół miliona maseczek, które mają swój gabaryt, ponieważ są w kartonach i trzeba to przetransportować w takiej formie żeby zachować ich właściwości - mówi pułkownik Rafał Miernik dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Transporty wędrowały do 35 powiatów na terenie całej Wielkopolski.

Chciałbym wspomnieć świetną współpracę z Państwową Strażą Pożarną. Same płyny dezynfekujące, które dostarczaliśmy do szkół, przedszkoli i żłobków robiliśmy wspólnie ze strażakami, dostarczaliśmy je do powiatowych komend, a oni następnie dystrybuowali je w powiatach do gmin. Można powiedzieć, że stworzył się pewnego rodzaju system dystrybucyjny - dodaje.

Chociaż działania w tej chwili są mniejsze niż w miesiącach w poprzednich miesiącach to terytorialsi cały czas są w gotowości by w razie potrzeb je zintensyfikować. Środki medyczne, dystrybuowane przez terytorialsów pochodzą z zasobów wojewody i dostarczane były właśnie na jego wniosek. Dodajmy, miejscem przeładunkowym było wyłączone z działalności na czas pandemii Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.

Deweloper zagrozi pomnikowi przyrody?
Zamieszki w USA. Andrzej Fonfara: Będę nosił przy sobie BROŃ. Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.