Poznań wśród 12 bajkowych miast w Europie! Jest jedyny w Polsce!

2020-09-16 10:02 IN
Poznań, Stary Rynek
Autor: JamesQube/pixabay.com

Poznań został jednym z 12 najbardziej bajkowych miast Europy. Wśród nich są miasta z Francji, Włoch czy Austrii. Jeżeli chodzi o Polskę to jedyne takie miasto.

Dotąd było nazywane miastem doznań, ale czy jest miastem jak z bajki? Według jednego z europejskich rankingów to właśnie Poznaniowi przyznano taki tytuł. Jako jedynemu miastu w Polsce i jednemu wśród 12 w Europie. Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej przyznaje, że chociaż bajkowy ranking traktowany jest z przymrużeniem oka to fantastyczne wyróżnienie dla Poznania.

Doceniona została architektura Starego Rynku, która została scharakteryzowana jako kolorowa, barwna, bajkowa. I tak w istocie jest. Szczególnie goście spoza Polski są zachwyceni poznańskim rynkiem. Jego z jednej strony przepychem, z drugiej strony kameralnością - mówi Wojciech Mania z PLOT-u.

I dodaje, że całe miasto jest atrakcyjne i jeszcze nie tak bardzo znane turystom, a to z kolei dodaje mu tajemniczości. Tajemnicze i bajowe są też legendy i postaci związane z Poznaniem, jak chociażby koziołki.

Są tym najbardziej rozpoznawalnym znakiem. Mamy też opowieści choćby o Ludgardzie, szereg opowieści z najdawniejszych czasów Poznania, z czasów Mieszka, o najeździe Brzetysława. Często to nie są bajki tak naprawdę, tylko są to opowieści, które mają umiejscowienie w historii - dodaje.

Wśród najbardziej bajowych miast znalazły się między innymi: Hallstatt w Austrii, Colmar we Francji czy Positano we Włoszech.

Posłuchaj, jak prawidłowo leczyć odmrożenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nietypowy ogród przy szkole w Nowym Sączu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.