Grill

i

Autor: Pixabay.com Gorący dzień to idealna okazja na dania z grilla. Tutaj wachlarz możliwości jest ogromny – od szaszłyków, po kiełbasę czy karkówkę. Wystarczy, że wrzucisz na ruszt to, co lubisz najbardziej.

Wypoczynek

Poznaniak zaprasza na grilla. Czy znasz te słowa z gwary? Sprawdź swoją wiedzę w quizie!

2024-04-16 13:34

Sezon grillowy już rozpoczęty! Coraz lepsza pogoda sprawia, że okazji do takich właśnie spotka będzie coraz więcej. Jeśli wybierasz się na grilla do poznaniaka to pamięta - może on używać specyficznych słów, które wywodzą się z gwary. Znasz słownictwo gwarowe związane z jedzeniem? Jeśli tak to nasz quiz nie powinien stanowić dla ciebie problemu!

Grill w Poznaniu. Czy znasz gwarę?

Grillowanie to sztuka, która łączy smak, zapach i atmosferę na wolnym powietrzu. To nie tylko sposób przygotowywania posiłków, ale także okazja do spędzenia czasu z bliskimi, przyjaciółmi czy sąsiadami. Krok w stronę natury, gdzie ognisko staje się sercem spotkania.

Na grillu możemy przyrządzać praktycznie wszystko - od soczystych steków, przez kiełbaski, warzywa, aż po owoce. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, a jednocześnie może eksperymentować z różnymi smakami i technikami.

Jakie słowa mogą paść na grillu u mieszkańca Poznania? Zmierz się z naszym quizem!

Poznaniak zaprasza na grilla. Czy znasz te słowa z gwary?

Pytanie 1 z 9
Idąc na grilla warto zabrać ze sobą mięso, czyli: