Świeży umysł na świeżym powietrzu
650 drzew i leśnych roślin posadzono w pierwszym w Poznaniu leśnym laboratorium. To ma służyć uczniom szkoły podstawowej numer 52 jako plenerowa sala lekcyjna.
- Budujemy mikrolas. W naszej szkole bardzo dużą duży nacisk kładziemy na edukację przyrodniczo-ekologiczną braliśmy już udział w wielu projektach unijnych i tutaj naszych poznańskich, gdzie rozbudowaliśmy laboratorium przyrodnicze, chemiczne, fizyczne. Natomiast teraz zdecydowaliśmy się rozszerzyć przestrzeń na zewnątrz, czyli budujemy laboratorium zewnętrzne, gdzie dzieci będą mogły doświadczać tej edukacji przyrodniczej ekologicznej na żywo. Powstaje piękny las. Będą ekologiczne ścieżki leśne oraz dzieci właśnie się szykują na sadzenie roślin. Będą to rośliny od runa leśnego do wysokich drzew - powiedziała nam Dorota Kiersk-Królikowska, dyrektorka szkoły podstawowej 52 w Poznaniu.
Uczniom wyjście ze szkolnych ławek zdecydowanie przypadło do gustu i chętnie uczestniczyli w sadzeniu drzew, a było kilka perełek zauważa, dr Kacper Jakubowski, projektant mikrolasu:
- Sadzimy tutaj bardzo dużo rodzimych gatunków i wykorzystujemy metodę miałaki, czyli budujemy glebę i sadzimy dzisiaj tylko gatunki rodzime. Jest to zielona sala lekcyjna, jest to super taka edukacja przez działanie. Dzieci sadzą dzisiaj 35 gatunków rodzimych drzew i krzewów. Są też krzewy i drzewa owocowe.
W mikrolesie mają odbywać się zajęcia nie tylko z edukacji przyrodniczej, ale też matematyki czy języka polskiego. W takich klasach zdecydowanie łatwiej o owocną naukę.
Polecany artykuł: