kran

i

Autor: pixabay.com Kraków ma zanieczyszczoną wodę? Sprawdzamy, czy można pić kranówę

Sport

Poznański Aquanet zmierzył oglądalność Euro zużyciem wody. Jakie wnioski można wyciągnąć?

2024-07-17 15:04

Aquanet monitorował zużycie wody w czasie meczów. Okazało się, że to pokrywało się z wydarzeniami na boisku. W czasie meczu finałowego różnica między zużyciem wody trakcie 1 połowy a przerwą wyniosła prawie 300 metrów sześciennych, Najwięcej poznańskich kranów było jednak zakręconych podczas pierwszego meczu Biało-Czerwonych.

Aquanet sprawdził, czy Polacy oglądają Euro!

Oglądalność piłkarskiego Euro zmierzyli w litrach wody. Poznański Aquanet monitorował zużycie wody w czasie meczów. Okazało się, że to pokrywało się z wydarzeniami na boisku. -Zużycie wody maleje wraz z pierwszym gwizdkiem, zdecydowanie skacze w górę w przerwie, żeby opaść na czas drugiej połowy i ponownie podnieść na koniec meczu. A po tym, jak kształtują się te wartości, możemy ocenić, jak widowisko sportowe pochłonęło odbiorców naszej wody - mówi Przemysław Ciupka z Aquanetu.

Jakie wyniki badań wyszły specjalistom?

W czasie meczu finałowego różnica w zużyciu wody między 1 połową a przerwą wyniosła prawie 300 metrów sześciennych, jednak najwięcej poznańskich kranów było zakręconych podczas pierwszego meczu Polaków. - W czasie meczu z Holandią różnica w przepływie wody sięgnęła tutaj 600 metrów sześciennych na godzinę. Analiza meczu o wszystko, czyli potyczki z Austrią pokazuje, że im gorzej wyglądały wydarzenia na boisku, tym krzywa bardziej się wywłaszczała, a pik po meczu był zdecydowanie niższy - dodaje Ciupka.

A dokładne wyniki poboru wody w czasie Euro sprawdzicie na Facebooku Aquanetu. Oto one:

Zobaczcie jak jeszcze niedawno był wysoki stan wody w Warcie