PCŚ/zdj. poglądowe

i

Autor: Aymanejed/pixabay.com

Poznańskie Centrum Świadczeń wznowiło bezpośrendią obsługę! Gdzie załatwić sprawę?

2020-04-28 9:28

Bezpośrednia obsługa klientów w Poznańskim Centrum Świadczeń została wznowiona. Dzisiaj otwarto punkt przy ulicy Wszystkich Świętych 1. To jedyny punkt, w którym na razie można załatwić sprawę osobiście.

Chociaż punkt przy ulicy Wszystkich Świętych 1 został otwarty dla klientów to z uwagi na bezpieczeństwo obsługa odbywa się tam tylko w wyznaczonych miejscach. Nie można też korzystać z infrastruktury dla dzieci.

Do budynku jednorazowo wpuszczanych będzie 15 osób. Pozostałe będą musiały poczekać na zewnątrz na swoją kolej. Dlatego też proszę, aby klienci przychodzili do PCŚ bez osób towarzyszących - mówi portalowi poznan.pl Grzegorz Karolczyk, dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Każda osoba, która wejdzie do budynku przed samym załatwieniem sprawy musi zdezynfekować dłonie, założyć na nie rękawiczki i mieć zasłonięty nos i usta. Pomiędzy osobami znajdującymi się w sali obsługi misi być zachowana bezpieczna odległość 1,5 metra.

Obsługa klienta będzie działała na zasadzie biura podawczego. Oznacza to, że wnioski o świadczenia będą weryfikowane tylko pod kątem poprawności wpisanych danych w formularzach. Dokumenty, które klient będzie zobowiązany dostarczyć, np. "na wezwanie", wystarczy pozostawić w urnie zlokalizowanej przy wejściu do budynku, bez konieczności udawania się na salę bezpośredniej obsługi - dodaje dyrektor Karolczyk.

Urzędnicy informują, że cały czas wszystkie sprawy można załatwić zdalnie, np. za pośrednictwem Profilu zaufanego lub eBankowości. Pytania dotyczące świadczeń można kierować na adres [email protected]. Obsługa klientów odbywa się również telefonicznie: 61 878 45 03, 61 878 45 04. Punkt obsługi klienta przy ul. Stanisława Małachowskiego 10 a także Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Franciszka Ratajczaka 44 są zamknięte do odwołania.

Poniedziałkowy quiz z wiedzy ogólnej

Pytanie 1 z 10
Kolorów nie rozróżnia:
Posłuchaj, jak leczyć zapalenie gradła. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
COŚ DOBREGO #12