Zoo Poznań ma nową mieszkankę - oto Mimi

i

Autor: Zoo Poznań/Facebook

Zwierzęta

Poznańskie zoo ma nową mieszkankę. Oto Mimi - jej gatunek jest bliski zagrożenia wyginięciem

2024-05-20 14:00

Poznańskie zoo ma nową lokatorkę! W piątek do poznańskiego zoo przyjechała Mimi. Mimi to ocelot nadrzewny, i jest z pochodzenia południową Amerykanką. Urodziła się w Amsterdamie, a do Poznania przyjechała z francuskiego Boissiere.

Mimi - oto nowa mieszkanka poznańskiego zoo

Mimi pochodzi zza oceanu, urodziła się w Amsterdamia, a do Polski przyjechała z La Boissiere-du-Dore z Kraju Loary we Francji. Mimi należy do gatunku ocelotów nadrzewnych (zwanych też margajami), które zasiedlają większą część Ameryki Południowej i Łacińskiej. Margaje są dość podobne do ocelotów wielkich - mają nieco mniejszy łeb, za to dłuższy ogon. Ważą od 2,6 do 4 kg, długość ciała waha się od 48 do 79 cm, ogona od 33 do 51 cm. Samice wyróżniają się spośród większości kotów posiadaniem wyłącznie dwóch sutków.

Co wyróżnia te niezwykłe zwierzę? Oceloty nadrzewne, jak nazwa wskazuje, bardzo sprawnie poruszają się pod drzewach. Polują w nich na ptaki i małpy, ale nie gardzą też żabami, wężami, jaszczurkami a nawet owadami. Są zwierzętami o nocnym trybie życia i jak wynika z badań - najlepiej czują się w gęstych lasach z dala od człowieka. Wyróżnia je także niezwykła umiejętność - potrafią one schodzić z drzewa głowami w dół - nasze koty tego nie potrafią! Druga, równie ciekawa umiejętność, to fakt, że potrafią poruszać stawami skokowymi o 180 stopni. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Stare ZOO w Poznaniu. Idealne miejsce na rodzinne spacery w sercu miasta