Niedźwiedź

i

Autor: ZOO Poznań Official Site

Poznańskie Zoo zbiera orzechy włoskie dla niedźwiedzi!

2021-09-25 12:30

Niedźwiedzie przygotowują się do zimy. Przypomnijmy, ich dieta składa się głównie z warzyw, owoców, ryb, gotowanego ryżu czy miodu.

Poznańskie Zoo prosi o pomoc! A konkretnie o orzechy włoskie dla niedźwiedzi, które je uwielbiają. Te zwierzęta przygotowują się do zimy. Potrzeby są ogromne. We wrześniu jedzą one 13 tysięcy kalorii dziennie, a w październiku nawet 16 tysięcy.

Takie zbieranie zapasów jest konieczne dla niedźwiedzi, ponieważ większość naszych niedźwiedzi zapada w zimowy sen. One właśnie wtedy jesienią bardzo intensywnie żerują. Mają bardzo dobre apetyty, dlatego staramy się tym apetytom sprostać

mówi Małgorzata Chodyła z poznańskiego Ogrodu Zoologicznego. I dodaje, że skończyły się właśnie zapasy orzechów włoskich, które udało się zebrać dzięki hojności poznaniaków dwa lata temu. Uruchomiona jest zatem ich zbiórka. Najlepiej przynosić te ubiegłoroczne, dobrze przesuszone. Wszystkie niedźwiedzie z Zoo, w ciągu tygodnia jedzą teraz około 90 kilogramów orzechów.

Każdy niedźwiedź zjada je w zupełnie innym stylu. Niedźwiedź Pietka zupełnie nie przejmuje się skorupkami. Rozgryza orzechy i pożera je w całości. Większość niedźwiedzi jednak gustuje tylko w tych smacznych środeczkach, rozgryzają skorupki.

Orzechy można zostawiać na portierni przy wejściu Nowego Zoo albo w Starym Zoo. Do Ogrodu Zoologicznego dochodzą również paczki z orzechami kurierem. Najmłodsi mieszkańcy mogą również napisać listy do niedźwiedzi. Będą one opublikowane.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?