praca

i

Autor: Canva

Praca

Pracodawcy nie chcą już pracy zdalnej. Pracownicy są innego zdania

Polscy pracodawcy w zdecydowanej większości chcą, by pracownicy wrócili z pracy zdalnej do biur. Ma to mieć związek z tym, że ograniczona jest możliwość budowania zespołu i brak poczucia wspólnoty, a to ma przełożyć się na gorsze wyniki firm. Głównym powodem pracy zdalnej była pandemia, której już nie ma.

Pracodawcy chcą pracowników w biurach

Badania przeprowadzone przez platformę ClickMeeting zostały opublikowane we wtorkowym wydaniu dziennika "Rzeczpospolita". Widać w nich jasno, że aż 80 procent pracodawców chce, by pracownicy wrócili z pracy zdalnej do biur, lub chociaż pracy hybrydowej. Z jakiego powodu?

W pracy zdalnej mniejsza integracja zespołu?

Jak przytacza "Rz", pracodawcy twierdzą, że pracownicy będąc w biurze będą się bardziej integrować, przez co wzrośnie poczucie wspólnoty. Ma to mieć wpływ na wyniki firm. Praca zdalna miała być korzystna tylko podczas pandemii. Gdy ta się skończyła, główny argument przemawiający za pracą zdalną, według pracodawców zniknął.

Pracownicy chcą pozostać na zdalnym

Według tego samego badania, aż 90 procent pracowników chce pozostawienia pracy zdalnej chociaż w formie częściowej (co najmniej 40 procent pracy). Zaledwie 41 procent badanych pracowników uważa, że praca w biurze sprzyja pracy w zespole. Zdania więc są mocno podzielone.

Zobaczcie, z jakich powodów Polacy spóźniają się do pracy

Praca zdalna dla rodziców - wchodzą w życie nowe przepisy | M jak Mama