Ukraina

i

Autor: Pixabay

Wojna w Ukrainie

Premier Wielkiej Brytanii w Polsce. Ma ogłosić ważny pakiet pomocy dla walczącej Ukrainy

Wojna w Ukrainie trwa już 26 miesięcy. Przez bierność w pomocy finansowej szczególnie ze strony Stanów Zjednoczonych Rosja miała czas na odbudowę swoich zbrojeń i przejęcie inicjatywy w ataku. Teraz Zachód budzi się i zaczyna ponownie pomagać finansowo Ukrainie. Zarówno ze strony USA, jak i Europy. We wtorek, 23 kwietnia kolejny pakiet pomocy ogłosi w Warszawie premier Wielkiej Brytanii.

790. dzień wojny w Ukrainie

Wtorek, 23 kwietnia 2024 to 790. dzień wojny w Ukrainie, to już 26 miesięcy od jej wybuchu. W ostatnich tygodniach Rosja, przez bierność Zachodu nabrała sił. Doszło do tego, że eksperci wieszczyli zakończenie wojny na koniec 2024 roku ze zwycięstwem Rosji. Na szczęście to zaczęło się zmieniać.

Spotkanie Tusk-Sunak w Warszawie

We wtorek, 23 kwietnia dojdzie do spotkania premierów Polski i Wielkiej Brytanii w Warszawie. Głównym tematem rozmów Donalda Tuska z Rishim Sunakiem będzie sytuacja w Ukrainie. Premier Wielkiej Brytanii ma także podczas spotkania ogłosić kolejny pakiet pomocy dla walczącej Ukrainy.

500 milionów funtów z Wielkiej Brytanii do Ukrainy

Jak podano w komunikacie prasowym, premier Rishi Sunak w Warszawie ma ogłosić kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy. To aż 500 milionów funtów (ponad 2,5 miliarda złotych). Przypomnijmy, że po tygodniach przepychanek w amerykańskim parlamencie udało się dojść do porozumienia w sprawie pakietu pomocowego USA o wartości 60 miliardów dolarów.

Zobaczcie, jak wyglądała pomoc Ukrainie na początku wojny

Pomoc dla Ukrainy odblokowana! "Nie mają CZYM STRZELAĆ" - Mateusz Piotrowski