Wielkanoc

i

Autor: Unsplash

Pogoda

Prognoza na Wielkanoc 2023 Przyjdzie ocieplenie?

Wiosna nieśmiało wdziera się do Poznania, jednak zima nie daje o sobie ciągle zapomnieć. Jeszcze w Wielki Piątek możemy spodziewać się dość chłodnej i nieprzyjemnej pogody. Zarówno Wielka Sobota, jak i świąteczna niedziela i Lany Poniedziałek zapowiadają się za to bardzo przyjemnie i wiosennie. Przyjdzie także skok temperatury.

Pogoda na Wielkanoc 2023 w Poznaniu. Jaki będzie Wielki Piątek?

Świętowanie w Wielki Piątek rozpoczniemy od deszczu. Padać ma przez cały dzień. Nie ma co tego dnia liczyć na słońce. Nad ranem niewykluczone będą opady deszczu ze śniegiem. Będzie to także ostatni dzień z tak niską temperaturą. Będzie zaledwie plus 6 stopni powyżej zera. W nocy z piątku na sobotę także możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, a temperatura spadnie do +1 stopnia.

Wielka Sobota 2023 w Poznaniu: cieplej i pogodniej

Na Wielką Sobotę, czyli 8 kwietnia w Poznaniu prognozuje się zanik opadów. Będzie raczej pochmurnie, jednak z możliwymi przejaśnieniami. Uwagę zwraca zdecydowane ocieplenie, gdyż zobaczymy na termometrach nawet 11 stopni. Noc jednak, przez rozpogodzenia będzie chłodna. Temperatura minimalna wyniesie zaledwie +2 stopnie.

Jaka będzie pogoda na święta w Poznaniu?

Niedziela Wielkanocna w Poznaniu zapowiada się być bardzo pogodna. Pogoda na Pierwszy Dzień Świąt Wielkiej Nocy zachęcać będzie do spacerów. Termometry wskazywać będą nawet 12 kresek powyżej zera. Noc także będzie pogodna, co sprawi, że temperatura spadnie do 5 stopni.

Pogoda w Lany Poniedziałek w Poznaniu: wiosenna, spacerowa pogoda

W Lany Poniedziałek możemy spodziewać się dużej ilości słońca, więc tym razem deszcz nas nie obleje wodą. Będzie także jeszcze cieplej, na termometrach zobaczymy 13 stopni. Nocą zacznie się chmurzyć, a temperatura spadnie do +6 stopni.