W ten sposób szybko odbierzesz bagaż na lotnisku

i

Autor: pixabay.com/JESHOOTS-com

PODRÓŻE

Jak szybko odebrać bagaż na lotnisku? Wystarczy prosty trik! Dzięki niemu zaoszczędzisz sporo czasu i... nerwów

2024-05-24 17:10

Sezon turystyczny trwa praktycznie cały rok. Wielu z nas po podróży samolotem denerwuje się, gdy na lotnisku przedłuża się proces odbioru bagażu. Tymczasem w prosty sposób można sprawić, że czas oczekiwania na walizki znacznie się skróci. Pracownik lotniska podzielił się tym trikiem.

Podróż samolotem. Dla wielu nerwy zaczynają się już po wylądowaniu

Podróż samolotem może być wydarzeniem stresującym, zwłaszcza, gdy nie latamy zbyt często. Na każdym lotnisku na świecie procedury są niemal identyczne - odprawa, nadanie bagażu, kontrola bezpieczeństwa, wejście na pokład samolotu (rękawem lub dowóz autobusem po płycie lotniska). Niektórzy podróżni stresują się samym lotem, u innych największe negatywne emocje pojawiają się już po wylądowaniu, gdy trzeba czekać na odbiór rejestrowanego bagażu. Mało kto wie, że proces ten można przyspieszyć!

Jak szybko odebrać bagaż na lotnisku? Prosty trik

W jaki sposób sprawić, by nasz bagaż na taśmie pojawił się jako pierwszy? Thomas Lo Sciuto, pracownik rampy w jednym z portów lotniczych w USA, w wypowiedzi dla The Sun podzielił się pewnym trikiem. Jest on jednak trochę ryzykowny, bo polega na maksymalnym opóźnieniu odprawy. - Torby są zazwyczaj ładowane od przodu do tyłu na wózki bagażowe, więc jeśli odprawisz się jako ostatni, twoje walizki znajdą się na końcu ostatniego wózka. Dzięki temu będziesz ostatnim pasażerem na pokładzie samolotu i pierwszym w miejscu docelowym - wyjawił Lo Sciuto.

Specjalne oznaczenie walizki. To też przyspieszy jej odbiór

Można także spróbować innego sposobu na przyspieszeniu procesu odbioru bagażu. Wystarczy nakleić na naszą walizkę napis "fragile", czyli delikatne. Tak oznaczony bagaż powinien być wkładany do samolotu jako ostatni, dzięki czemu jako pierwszy go opuści. To może skrócić czas oczekiwania na lotnisku, bo walizka szybko powinna znaleźć się na taśmie.

Warto też pamiętać, że czym bardziej charakterystyczną torbę czy walizkę będziemy nadawać, tym łatwiej wypatrzymy ją na taśmie podczas odbioru bagażu.

Wakacje w kraju czy zagranicą? Te kraje Polacy najczęściej odwiedzali w 2023 roku [GALERIA]

Lotnisko w Modlinie bez bezpośredniego połączenia kolejowego. Jest przełom!
Listen on Spreaker.