Autor: foto: PAP/Adam Warżawa

IO 2024

Przed nami kolejny dzień rywalizacji w kajakarstwie. Będzie polski finał

2024-08-08 8:24

Kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto w czwartek powalczą o olimpijski medal w K4 500 m. Polki trzy lata temu w Tokio były trzecie. Na tym jednak emocje z udziałem Biało-Czerwonych się nie kończą. Do eliminacji w konkurencji C1 200 metrów kobiet przystąpią Dorota Borowska i Katarzyna Szperkiewicz.

Polki powalczą o medal w finale czwórek. O której start rywalizacji?

Polki zajęły trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym i bezpośrednio awansowały do finału igrzysk olimpijskich. Wygrały Nowozelandki przed Hiszpankami. Walkę o medale w tej konkurencji zaplanowano na godz. 13.40. "Wykonałyśmy dziś plan" - mówiła we wtorek Karolina Naja. Zawodniczka KS Posnania wspólnie z Anną Puławską awansowała również do finału dwójek. Obie w Tokio nie tylko weszły w skład "brązowej" czwórki, ale w duecie wywalczyły srebro.

Na tym nie koniec kajakarskich emocji. Komu oprócz czwórki będą w czwartek kibicować Biało-Czerwoni kibice?

Dorota Borowska perypetie związane z dopuszczaniem do startu stara się przekuć w sportowy sukces. Kanadyjkarka Posnanii wspólnie z Sylwią Szczerbińską awansowały do półfinału C2 500 m. Dla Borowskiej pracowity będzie również w czwartek. Podobnie jak inna zawodniczka reprezentującą poznańskie kluby Katarzyną Szperkiewicz wystąpi w eliminacjach C1 200 metrów kobiet. Start zaplanowano na 10:30.

Borowska to czwarta zawodniczka igrzysk w Tokio w tej konkurencji. W ostatniej chwili została dopuszczona do startu na igrzyskach. W niedzielę została oczyszczona przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) z zarzutów stosowania niedozwolonych środków.

Biało-Czerwoni rozpoczęli rywalizację w kajakarstwie. Zobacz zdjęcia!

Igrzyska Olimpijskie 2024. Kto jest na zdjęciu? Dopasuj nazwisko sportowca do fotografii

Na początek coś łatwego. Kto jest na tym zdjęciu?