kawiarnia

i

Autor: canva

Świat

"Przyjaźni dla psów, wolni od dzieci". Kawiarnia wzbudziła duże kontrowersje!

2024-04-24 11:09

Czy denerwują was głośne dzieci w kawiarniach i szukacie bardziej spokojnych miejsc? To może być lokal dla was! Kawiarnia Lower Red Lion w brytyjskim Hertfordshire od lat znany jest ze swojej polityki "przyjaznej dla psów, wolnej od dzieci". Nie każdemu podoba się ten pomysł.

Kawiarnia z zakazem wstępu dla dzieci 

Właściciel kawiarni David Worcester lata temu wystawił przed drzwiami wejściowymi napis "Przyjaźni dla psów, wolni od dzieci", co wprost mówi o zasadach panujących w lokalu. Przez cały ten czas miejsce funkcjonowało w ciszy i spokoju, aż jeden z użytkowników Twittera nie wrzucił zdjęcia napisu na portal. Tweet okazał się viralem i został obejrzany ponad 75 milionów razy! 

- Właśnie znalazłem swój nowy lokal - podpisał tweeta użytkownik 

Na pub wylał się duży hejt, szczególnie ze strony społeczności rodziców: 

Dlaczego nienawiść do dzieci stała się społecznie akceptowalna? - czytamy w jednej z odpowiedzi 

Właściciel tłumaczy swoją politykę 

Jak tłumaczy właściciel lokalu David Worcester, zakaz wstępu dla dzieci obowiązuje w kawiarni już od 11 lat. Nigdy wcześniej nie spotkał się z żadną nienawiścią, a stali bywalcy lokalu wiedzą, że jest to bardzo przyjazne miejsce: 

Padło kilka dość poważnych oskarżeń. Ale oskarżali mnie o to tylko ci ludzie, którzy nigdy nie byli w moim lokalu - tłumaczy David

Właściciel dodał, że spotkał się z hejtem tylko na Twitterze. Wszystkie reakcje jego znajomych były bardzo pozytywne i wspierające: 

- Reakcja społeczności lokalnej była bardzo pozytywna, tak samo, jak reakcja z innych odległych miejsc. Dostaję e-maile z Australii i z Bristolu. Wszystkie są pozytywne – jedyny hejt pojawił się przy początkowym poście na Twitterze - tłumaczy mężczyzna

A co wy myślicie o miejscach z zakazem dla dzieci? 

Zobacz także: 10 10 najdziwniejszych przyczyn spóźnień do pracy 

Rezydentki kociej kawiarni tęsknią za klientami