Robert Lewandowski

Autor: PAP/Leszek Szymański

Robert Lewandowski kontuzjowany? Niepokojące obrazki po meczu Polska - Chorwacja

2024-10-16 9:28

W środę na PGE Narodowym zobaczyliśmy wielkie show, które zafundowały kibicom zespoły Polski i Chorwacji. Niestety w trakcie spotkania nie oglądaliśmy wyłącznie przyjemnych obrazków. W 76 minucie Livakovic brutalnie sfaulował Lewandowskiego, za co wyleciał z boiska. Po meczu nasz kapitan odniósł się do swojego stanu zdrowia. Ten gest mówi wszystko.

To mógł być koniec meczu dla Roberta Lewandowskiego. Nasz kapitan został brutalnie sfaulowany

Robert Lewandowski spotkanie Ligi Narodów z reprezentacją Chorwacji rozpoczął na ławce rezerwowych. Początkowo spekulowano, że naszego kapitana z gry od początku meczu wykluczył lekki uraz, jednak Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl przekazał, że to wspólna decyzja Lewandowskiego i Probierza, mająca na celu lepsze rozdysponowanie siłami naszego lidera. Finalnie "Lewy" zameldował się na placu gry w 62. minucie. Rywalizację mógł zakończyć już po kwadransie. Nasz kapitan w 76 minucie został brutalnie sfaulowany przez bramkarza rywali Dominika Livakovicia. Goalkeeper Hrvatskiej został natychmiastowo wykluczony z gry, otrzymując czerwoną kartkę. Lewandowski przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy PGE Narodowego. Ostatecznie wrócił jednak na boisko, co więcej dograł mecz do końca. Mocno wątpliwe jest jednak, że wejście bramkarza Fenerbahce nie zostawi śladu.

Robert Lewandowski został zapytany o stan zdrowia. Wymowny gest

Po spotkaniu Robert Lewandowski udał się do mix-zony, gdzie mocno kuśtykał. Na pytanie o stan swojego zdrowia udzielił krótkiej odpowiedzi: "Jest OK". Jednocześnie wykonał jednak wymowny gest dłonią jasno sugerujący, że mocno odczuł wejście chorwackiego bramkarza.

Nocny wpis Lewandowskiego. Czy skomentował w nim swój stan zdrowia?

Po meczu z reprezentacją Chorwacji Robert Lewandowski zamieścił w swoich mediach społecznościowych wpis o spotkaniu. Kibiców z pewnością najmocniej interesowało czy zdradzi coś więcej na temat swojego stanu zdrowia, jednak "Lewy" odniósł się wyłącznie do kwestii sportowych.

Robert Lewandowski ze wsparciem od Culés. Rozgrywa świetny sezon w barwach Barcelony

Stan zdrowia Roberta Lewandowskiego mocno zmartwił również kibiców FC Barcelony, czyli popularnych Culés, którzy w mediach społecznościowych wyrażali słowa wsparcia dla swojej gwiazdy. "Lewy" po objęciu sterów Dumy Katalonii przez Hansiego Flicka przeżywa drugą młodość. Tylko w LaLiga zdobył 10 bramek w 9 spotkaniach, to aż dwukrotnie więcej niż choćby Kylian Mbappe. Barca przewodzi ligowej tabeli.

Polska - Chorwacja. Jak zagrał Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski dał naprawdę dobrą zmianę. Zaliczył asystę przy bramce na 3:3, zdobytej przez Sebastiana Szymańskiego. Znakomicie w tej sytuacji utrzymał się przy piłce, przytomnie odgrywając do swojego kolegi.

Polscy piłkarze na wakacjach po Euro 2024. Zobacz zdjęcia!

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum