Rogale poznań

i

Autor: Poznan.pl

Miasto

Rogale na Świętego Marcina nie tylko w Poznaniu. Przysmak ze stolicy Wielkopolski wędruje po kraju

Zbliża się 11 listopada, dlatego każdy poznaniak wie, co to oznacza. Tego dnia w stolicy Wielkopolski rozpocznie się rogalowe szaleństwo. Jednak jak się okazuje, akcja promocyjna poznańskiego zwyczaju, przeniosła się także do innych miast. Na czym ona polega? Więcej szczegółów znajdziecie w artykule.

Z całą pewnością 11 listopada to dla poznaniaków dzień upływający pod znakiem rogali świętomarcińskich oraz hucznie obchodzonych Imienin Ulicy Święty Marcin. Kilka dni temu poznaliśmy pełny program wydarzeń na ten dzień. Jak doskonale wiecie w planach jest wyjątkowy kiermasz i słynny korowód. Wszystko odbędzie się w wesołej atmosferze. W tym roku świąteczna atmosfera przeniesie się także do innych miast!

- Miasto Poznań chce zaprosić do wspólnego świętowania oraz degustacji naszego tradycyjnego przysmaku nie tylko mieszkańców stolicy Wielkopolski, ale też innych polskich miast. Temu właśnie służy akcja promocyjna w tramwajach - podano w oficjalnym komunikacie. 

Poznański rogal jeździ po Polsce!

Tramwaj z ozdobami w kształcie rogali świętomarcińskich jeździł już po Bydgoszczy. Jednak to dopiero początek!

  • W środę 30 listopada, w godzinach od 10 do 14 będą mogli przejechać się nim mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego,
  • a 5 listopada (o tej samej porze) taka niespodzianka czeka na wrocławian i wrocławianki.

Jakie niespodzianki przygotowano w rogalowej bimbie? Wszyscy pasażerowie będą mogli spróbować poznańskich rogali, ale otrzymają również pocztówki z zaproszeniem do wzięcia udziału w Imieninach Ulicy Święty Marcin. - Podarki wręcza osobiście... Święty Marcin - informuje strona miasta.

Rogalową atmosferę, jeszcze przed 11 listopada, będą mogli poczuć także poznaniacy i poznanianki. Specjalnie przyozdobiony tramwaj będzie kursował w stolicy Wielkopolski 9 i 10 listopada. Na dwa dni metamorfozę przejdzie bimba linii 2.

Po wszystkim, rogale z kartonu ozdobią atrium Centrum Kultury Zamek, by cieszyć oko odwiedzających. 

Sprawdź, jak prezentował się Korowód Świętego Marcina w minionym roku: