Rok pomocy Ukraińcom w Poznaniu
Przez rok wsparcie uzyskało ponad 3600 osób. Uchodźcy mogli przede wszystkim skorzystać z przyspieszonej nauki języka polskiego, pomocy psychologicznej czy zajęć aktywizacyjnych dla dzieci:
- Chcieliśmy zapewnić wszystkim i na tyle dobre warunki, żeby móc niwelować ten stres i żeby otoczyć rzeczywiście tym wsparciem i opieką w mieszanych grupach po to, żeby te społeczności maksymalnie wzajemnie poznawały. Chcieliśmy zapewnić maksymalnej ilości ludzi środowisko i wsparcie do tego, żeby mogli się zintegrować i zaadoptować do życia w Polsce, na taki okres czasu, na jaki uznają za stosowne - powiedziała nam Agnieszka Piasecka z Polskiej Misji Medycznej.
Uchodźcy korzystający z pomocy organizacji, mogli wziąć udział w ankiecie, dzięki której wspólnie określono cele na kolejny rok działania projektu. Wśród założeń na przyszłość jest między innymi wsparcie dzieci w zakresie integracji z polskimi rówieśnikami oraz zajęcia zwiększające świadomość ekologiczną. Jednak jako priorytetowe będzie dalsze kształcenia języka polskiego i to na coraz wyższym poziomie, aby obywatele Ukrainy mogli łatwiej znaleźć zatrudnienie w naszym kraju